ماجرای عاشقی دو پسر نوجوان به یکدیگر در فیلم آندره آسیمان

ماجرای عاشقی دو پسر نوجوان به یکدیگر در فیلم آندره آسیمان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«CALL ME BY YOUR NAME» (با اسم خودت به من زنگ بزن) اقتباسی است از رمانی با همین نام از نویسنده مصری-آمریکایی آندره آسیمان.

آگهی

«CALL ME BY YOUR NAME» (با اسم خودت به من زنگ بزن) اقتباسی است از رمانی با همین نام از نویسنده مصری-آمریکایی آندره آسیمان. داستان، ماجرای عاشقی بین نوجوانی بنام الیو و دستیار پدرش است، وقتی برای گذران تعطیلات تابستانی به خانه پدری بازگشته است.

لوکا گاداگینو، کارگردان و یکی از فیلمنامه نویسان این فیلم بیشتر توضیح می دهد: «این فیلمی است درباره نحوه عاشقی و زمان آن از یک دریچه خاص. درست است که ماجرا بین دو پسر یعنی الیو و اولیویه رخ می دهد اما فکر می کنم همانطور که در رمان هم که این فیلم بر پایه آن ساخته شده، این به نوعی رها کردن در برابر شوق و اشتیاق است فارغ از اینکه چیست، از کجا نشات گرفته و به کجا می رود.»

فیلم در حالی مقوله همجنسگرایی را دستمایه خود قرار می دهد که پذیرش علاقه دو همجنس به یکدیگر هنوز در اغلب جوامع، مسئله آسانی نیست. تیموته شالامه که با درخشش در این فیلم در کنار آرمی هامر تحسین منتقدان را در جشنواره هایی نظیر ساندانس و برلین برانگیخته، در باره نقش خود می گوید: «به نظرم هر کس به شیوه خود با این فیلم همراه خواهد شد و از آن نکته خود را برداشت خواهد کرد. بعضی ها با تشدید وجه همجنگسرایی در آن و برخی برعکس. اما چیز خوبی که بنظر من بعد از جشنواره ساندانس اتفاق افتاد این بود که حس افرادی که رمان را خوانده بودند به حس کسانی که فیلم را می دیدند شبیه بود.. جمیعا بر این نظر بودند که یک داستان عشقی است.»

این فیلم دوشنبه گذشته در بخش ویژه پانورامای جشنواره بین المللی برلین به نمایش درآمد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد