منتخبی از رویدادهای فرهنگی اروپا

منتخبی از رویدادهای فرهنگی اروپا
نگارش از Euronews

موزه آلبرتینا در شهر وین، پایتخت اتریش میزبان نمایشگاهی از ۱۳۰ عکس به یاد ماندنی از فیلم های مشهور دهه ۱۰ تا ۷۰ میلادی است.

موزه آلبرتینا در شهر وین، پایتخت اتریش میزبان نمایشگاهی از ۱۳۰ عکس به یاد ماندنی از فیلم های مشهور دهه ۱۰ تا ۷۰ میلادی است. عکس هایی که در زمان فیلمبرداری این فیلم ها گرفته شده و برای اولین بار در معرض نمایش عموم قرار می گیرند.

این نمایشگاه ۴ نوامبر سال ۲۰۱۶ آغاز به کار کرده است و تا ۲۶ فوریه ادامه دارد.

با همکاری موزه هنر مدرن نیویورک، نمایشگاهی در لندن از آثار رابرت راشنبرگ، گرافیست و نقاش آمریکایی و شش دهه زندگی حرفه ای او دایر شده است.

این نمایشگاه در دسامبر ۲۰۱۶ آغاز به کار کرد و علاقمندان می توانند تا ۲ آوریل با بازدید از آن، با دیدگاههای این هنرمند جنبش «پاپ آرت» یا هنر مردمی آشنا شوند.

نمایشگاهی نیز با نام «۱۹۱۷. رومانوف و انقلاب» در آمستردام دایر شده است که با استفاده از فیلم و عکس و نقاشی و اسناد تاریخی، به موضوع مد و هنر در پایان حکومت سیصدساله خاندان رومانوف در روسیه و انقلاب اکتبر می پردازد.

۲۵۰ اثر و سند از موزه سنت پیترزبورگ و آرشیو فدراسیون روسیه در مسکو به آمستردام آورده شده است تا برای اولین بار چنین نمایشگاهی در غرب اروپا برگزار شود. این نمایشگاه تا ۱۷ سپتامبر دایر است.

شانزدهمین دوره از جشنواره بین المللی فیلم های مستقل «ایف استانبول» با اکران فیلم «مهتاب» طی روزهای ۱۶ تا ۲۶ فوریه در استانبول و طی روزهای ۲ تا ۵ مارس در آنکارا و ازمیر برگزار خواهد شد.

لانتوری، فیلمی ایرانی از رضا درمیشیان یکی از فیلم هایی است که بسیاری مشتاق دیدن آن در این جشنواره هستند.

مطالب مرتبط