Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

برگزاری جشنواره ساندنس همزمان با اعتراضات به ریاست جمهوری دونالد ترامپ

برگزاری جشنواره ساندنس همزمان با اعتراضات به ریاست جمهوری دونالد ترامپ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جشنواره فیلم ساندنس، بزرگ ترین جشنواره فیلم های مستقل در آمریکا که هرساله در ایالت یوتای این کشور برگزار می شود، امسال نیز روز ۳۰ دی کار خود را آغاز کرد و تا ۱۰ بهمن (۱۹ تا ۲۹ ژانویه) ادامه…

آگهی

جشنواره فیلم ساندنس، بزرگ ترین جشنواره فیلم های مستقل در آمریکا که هرساله در ایالت یوتای این کشور برگزار می شود، امسال نیز روز ۳۰ دی کار خود را آغاز کرد و تا ۱۰ بهمن (۱۹ تا ۲۹ ژانویه) ادامه دارد.

سومین روز از برگزاری جشنواره با راهپیمایی بزرگ زنان در شهرهای مختلف آمریکا در اعتراض به آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ و سخنان او درباره زنان و گروههای اقلیت در این کشور مصادف شد.

شارلیز ترون، بازیگر و فیلم ساز آمریکایی-آفریقای جنوبی و چلسی هندلر، هنرپیشه آمریکایی نیز در این اعتراض شرکت کردند.

شارلیز ترون می گوید: «ما باید همدل و همراه باشیم. اگر به دونالد ترامپ اجازه دهیم کارهایی را که می گوید و می خواهد انجام دهد، به ملتی جدا از دیگر بخش های جهان تبدیل می شویم. من نمی توانم. بخشی از وجود من می خواهد مبارزه کند و تا پایان راه برود تا اجازه ندهم چنین چیزی اتفاق بیفتد. من در کشور دیگری به دنیا آمده ام و به همین دلیل برای بخشی از وجود من، مردم دیگر مکانها مهم هستند. من هم یک مهاجر هستم.»

چلسی هندلر نیز می گوید: «ما متحد می شویم و نقاط مشترک خود را با دیگرانی که با ما اختلاف نظر دارند و با ما متفاوت هستند، پیدا خواهیم کرد. ما باید با هم کار کنیم. در این کشور عشق جاری است نه نفرت.»

به گفته پلیس، روز شنبه ۸ هزار نفر در سالت لیک سیتی، مرکز ایالت یوتا در راهپیمایی زنان شرکت کرده اند.

چارلی مک داول، کارگردان نیز می گوید: «ما همه در یک برنامه تلویزیونی واقع نما، به وسعت یک جامعه زندگی می کنیم و من فکر می کنم افرادی که با رئیس جمهوری جدید ارتباط برقرار کرده اند، این کار را موضوعی عادی می دانند. زیرا دنیایی که توسط این برنامه تلویزیونی واقع نما ساخته شده آنقدر جنون آور است که از نظر عده ای به دنیایی عادی تبدیل شده است.»

جیسون سیگل، بازیگر هالیوود می گوید: «هنگامیکه متوجه واقعیت این برنامه واقع نما شویم و بفهمیم که این نمایش حتی سلامتی را از ما گرفته، چیزی مانند یک بیداری ترسناک بوجود می آید.»

از دیگر هنرمندانی که در این راهپیمایی شرکت کردند می توان به کریستن استوارت، ماریا بلو، جان لجند، بنجامین برت، جیسون ریتر و لورا درن اشاره کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد