Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«ماری کوری»؛ فیلمی درباره تکاپوهای نخستین زن برنده جایزه نوبل

«ماری کوری»؛ فیلمی درباره تکاپوهای نخستین زن برنده جایزه نوبل
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم ماری کوری با بازی کارولین گروشکا زندگی نخسین زن برنده جایزه نوبل را به تصویر می کشد.

آگهی

فیلم ماری کوری با بازی کارولین گروشکا زندگی نخسین زن برنده جایزه نوبل را به تصویر می کشد. فیلم در برگیرنده چالشهای زندگی حرفه ای و زندگی شخصی فیزیکدان لهستانی تبار در آکادمی علوم مرد سالار اواخر قرن نوزده فرانسه است.

ماری نوئل، کارگردان این فیلم که از کودکی مجذوب این فیزیکدان بوده می گوید که تلاش کرده نشان دهد ماری کوری ریشه در دو خاک داشته است.

وی درباره هویت چند فرهنگی ماری کوری می گوید: «نکته جالبی است. ماری کوری در فرانسه فرانسوی است و در لهستان لهستانی. مانند کنکاشی درونی است. وی دانشمندی است که به ذات خود وفادار می ماند. این درونمایه فیلم است.»

کارولین گروشکا بازیگر فیلم نیز می گوید: «وی برای ما چیزی بیش از چهره ای نمادین در لهستان است. درباره حساسیت و احساساتش چیز زیادی نمی دانیم. برای همین برایم جالب بود در این فیلم بازی کنم و وجه زنانه و تصویری صمیمانه تر از او را نشان دهم.»

او همچنین درباره نحوه زندگی ماری کوری می گوید: «اینگونه زیستن برای او مهم بود. او می خواست خود درباره سرنوشتش چه در محیط علمی و چه در زندگی شخصی تصمیم بگیرد. او سرچشمه الهام برای زنان است.»

در این فیلم، زندگی سر خوش ماری و پیر کوری همراه با فرزاندنشان نشان داده می شود. هنگامیکه پیر کوری بر اثر سانحه ای جان می سپارد، ماری کوری خود را در زندگی حرفه ای و اجتماعی دوباره تنها می یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد