Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دم و بازدمِ روشنی در شمال ایالت نیویورک

دم و بازدمِ روشنی در شمال ایالت نیویورک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وقتی خورشید غروب می کند، پنجره تعدادی از خانه ها در شهرهای شمالی ایالت نیویورک شروع به درخشیدن می کنند.

آگهی

وقتی خورشید غروب می کند، پنجره تعدادی از خانه ها در شهرهای شمالی ایالت نیویورک شروع به درخشیدن می کنند. پروژه هنری «روشنیِ دَم و باز دَم» که با بودجه عظیمی نزدیک به یک میلیون دلار راه اندازی شده، حاصل خلاقیت آدام فرلینِ هنرمند و باربارا نلسونِ معمار است.

لامپهای ال ای دی که در چهارچوبی پشت پنجره های خانه چیده می شوند با ضرباهنگی ملایم، شبیه نفس کشیدن آدمی روشن و خاموش می شوند. آدام فرلین درباره کار خود می گوید: «یکی از بخشهای هیجان انگیز این کار، شنیدن نخستین واکنش مردم به آن از زبان خودشان است. خیلی ها فکر می کردند ساختمان دارد منفجر می شود، مشکل برقی دارد یا جن زده شده است.»

هدف این طرح افزایش آگاهی مردم نسبت به شمار خانه های خالی در شهرهایی نظیر آلبانی، شِنِکتادی و تروی (در ایالت نیویورک) است. برای اجرای این طرح، از نزدیک دویست خانه که عموما در محلات فقیر نشین واقع اند استفاده شده است.

جری فورد که به شکل داوطلبانه در اجرای این پروژه شرکت داشته می گوید: «شما بناهایی متروک می بینید. اما اینها نماد خانواده و اجتماع متروک است. اینها نشانه آغاز فروریختن یک جامعه است.»

گرچه برخی می گویند می شد پول این کار را به شکل مفیدتری هزینه کرد اما بسیاری از همسایگان معتقدند که این نورها، نوعی خوشآمدگویی است و امیدوارند این پروژه گامی برای جبران سالهای بی توجهی به این مناطق باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان