رویدادهای فرهنگی اروپا

رویدادهای فرهنگی اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

موزه ون گوگ در هلند موزه ون گوگ در آمستردام پایتخت هلند بزرگترین مجموعه از آثار این هنرمند بزرگ را معرض دید علاقمندان قرار می دهد.

آگهی

موزه ون گوگ در هلند

موزه ون گوگ در آمستردام پایتخت هلند بزرگترین مجموعه از آثار این هنرمند بزرگ را معرض دید علاقمندان قرار می دهد. این موزه بیش از ۲۰۰ نقاشی، ۵۰۰ طرح و همچنین آثار دیگر معاصران ونسان ون گوگ را گرد هم آورده است. موزه ون گوگ ، در سال بیش از یک و نیم میلیون نفر بازدید کننده دارد و یکی از ۲۵ موزه محبوب دنیا به حساب می آید.

فستیوال فیلم «شب سیاه» در استونی

فستیوال فیلم «شب سیاه»، بیست و هفتم نوامبر در شهر تالین در جمهوری استونی آغاز می شود. در بخش های رقابتی این جشواره از جمله فیلم انیمیشن، فیلم کوتاه و فیلم کودک و نوجوان، آثار بسیاری از کشورهای مختلف به نمایش در می آیند. این فستیوال یکی از مهمترین رویدادهای سینما در شمال اروپا است و سینماگران از هفتاد کشور دنیا در این رویداد شرکت خواهند کرد.

هفته فیلم روسیه در فرانسه

برای چهاردهمین سال پیاپی، هفته فیلم روسیه در پاریس برگزار می شود. در این رویداد، فیلم های مهم محصول روسیه که در طول سال در خارج از کشور اکران نشده اند، برای علاقمندان به نمایش گذاشته می شوند. امسال در هفته فیلم روسیه، ۱۶ فیلم در پاریس به نمایش در می آید.

نمایش آثار نقاشی هنرمندان اسپانیایی دوره باروک در کرواسی

در ماه نوامبر، موزه شهر ووکوار در کرواسی، نمایشگاهی از آثار نقاشی عصر طلایی باروک در اسپانیا را برگزار می کند. این آثار که تا کنون به نمایش گذاشته نشده اند، توسط یک مجموعه دار آلمانی و به مناسبت کسب مقام برتر موزه سال اروپا توسط موزه ووکوار، برگزار می شود. نمایش هشت اثر ناب از هنرمندان اسپانیایی عصر باروک که تاکنون فقط عکس و توضیحاتی در مورد آنها منتشر شده، باعث هیجان مشتاقان هنر و بازدیدکنندگان خواهد شد. این نمایشگاه در تاریخ شانزدهم نوامبر آغاز می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان

«گاه و بیگاه» با هوش مصنوعی؛ بیتل‌ها پس از ۵۴ سال به صدر جدول ترانه‌های محبوب بریتانیا رسیدند