نظر هنرمندان هالیوود در مورد پیروزی دونالد ترامپ

نظر هنرمندان هالیوود در مورد پیروزی دونالد ترامپ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات روز سه شنبه در آمریکا، باعث شوک و ناامیدی در میان اکثر اهالی هالیوود شده است.

آگهی

پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات روز سه شنبه در آمریکا، باعث شوک و ناامیدی در میان اکثر اهالی هالیوود شده است. بیشتر هنرمندان هالیوود از طرفداران هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در این انتخابات بودند.

روز چهارشنبه، فرانسیس کاپولا، کارگردان مطرح آمریکایی در کنفرانس مطبوعاتی فستیوال فیلم استکهلم درباره موضوع لزوم توقف انتقاد از آقای ترامپ گفت: «من انسان خوشبینی هستم و خوبیها را در هر چیزی میبینم. و فکر می کنم که ریاست جمهوری بخودی خود یک نهاد است. من همه را لایق یک فرصت می دانم. اگر بخواهم یک چیز خوب – و فقط همین یک چیز را- از دونالد ترامپ بگویم این است که او قوه تخیل دارد و نتیجه گراست. او نه در سیاست و نه در مذهب، جناح راستی محسوب نمی شود.»

روز بعد از انتخابات در لس آنجلس، مراسم فرش قرمز فیلم «در مرز هفده سالگی» با موضوع نوجوانان برگزار شد. اما پیروزی ترامپ، ذهن همه را مشغول به خود کرده بود.

کیرا سجویک، بازیگر سینمای آمریکا می گوید: «من بیشتر از وضعیت تقسیمات کشوری و ایالت ها احساس ناراحتی می کنم. دلم می خواهد که با دیگر همفکران چپگرای خودم مثلا کسانی که ساکن لس آنجلس یا نیویورک هستند، سوار بر اتوبوس شوم و به ایالت های مرکزی کشور بروم و با مردم به جای صحبت از تفاوت ها از نقاط اشتراک صحبت کنم.»

جیمز ال بروک، تهیه کننده سینما نیز می گوید: «نمی دانم. هیچکس پیش بینی نمی کرد. و این مرا می ترساند و نگران می کند. فکر می کنم که راهپیمایی های سکوت در نیویورک و خیلی جاهای دیگر بسیار گویا هستند؛ اینکه مردم عصبانی نیستند بلکه برای کشور نگرانند.»

در مدت نزدیک به یک سال رقابت انتخاباتی در ایالات متحده، هنرمندان، بازیگران و خوانندگان بسیاری از هیلاری کلینتون حمایت کرده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد