تازه های فرهنگ و هنرِ اروپا

تازه های فرهنگ و هنرِ اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نقاشی های مُدرن در پاریس نمایشگاهی از مجموعه آثار نقاشی مدرن، متعلق به یک مجموعه دار روس به نام شوکین، پس از هفتاد سال، به شکل کامل در پاریس به نمایش درآمده…

آگهی

نقاشی های مُدرن در پاریس

نمایشگاهی از مجموعه آثار نقاشی مدرن، متعلق به یک مجموعه دار روس به نام شوکین، پس از هفتاد سال، به شکل کامل در پاریس به نمایش درآمده است. این مجموعه بی نظیر شامل ۲۷۸ شاهکار است که در میان آنها تابلوهایی از پیکاسو (۲۹ تابلو)، ماتیس (۲۲ تابلو)، گوگن (۱۲تابلو) و دیگر نقاشان مشهور معاصر به چشم می خورد.

جشنواره فیلم سویل

جشنواره فیلم سِویل که از سال ۲۰۰۴ در این شهر اسپانیا برپا می شود امسال هم با هدف گسترش آگاهی درباره فیلمسازی و هنر سینما در اروپا کار خود را آغاز کرد. این جشنواره بخشهای بین المللی گوناگونی دارد. همچنین بخش مسابقه بهترین فیلم ملّیِ آن، برای کارگردانان جوانِ اسپانیا بسیار مهم است.

جشنواره فیلم مینسک

جشنواره بین المللی فیلم مینسک (پایتخت بلاروس) با نام «لیستاپَد» هر سال مخاطبان بیشتری از علاقمندان و حرفه ای ها را به خود جذب می کند. این جشنواره سه بخش اصلی دارد: فیلمهای داستانی، مستند و فیلمهای کودکان. امسال فیلمهای بسیاری در بخش بیرون از مسابقه این جشنواره نمایش داده می شود.

یادمان مودیلیانی در فنلاند

نمایشگاه «نگاهی به گذشته» در هلسینکی (فنلاند) به رویدادهای برجسته در هنر و زندگیِ آمادئو مودیلیانی (۱۸۸۴–۱۹۲۰) و رابطه او با همعصرانش می پردازد. ۶۱ تابلوی این نقاش نابغه ایتالیایی در قالب یک مجموعه به نمایش درآمده است. مودیلیانی، در آستانه شهرت و تنها هنگامی که ۳۵ سال داشت درگذشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«گاه و بیگاه» با هوش مصنوعی؛ بیتل‌ها پس از ۵۴ سال به صدر جدول ترانه‌های محبوب بریتانیا رسیدند

جشنوارهٔ فیلم کودک و نوجوان شارجه؛ سینما با کودکان و برای کودکان

برگزاری جشنواره بین‌المللی جاز در شهر باکو با حضور ۱۹ نوازنده