Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

طراحان ایتالیایی در «هفته طراحی دوبی»

طراحان ایتالیایی در «هفته طراحی دوبی»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

طراحی صنعتی در دوبی امری کلیدی است.

آگهی

طراحی صنعتی در دوبی امری کلیدی است. هر سال در این شهر دو رویداد بزرگ در این زمینه برگزار می شود. در سال ۲۰۱۳ با نیّتِ جذب طراحان خارجی و پرورش استعدادهای بومی، در این شهر «منطقه طراحی» راه اندازی شد. در پایان ماه اکتبر امسال نیز «هفته طراحی دبی» بر پا شد.

شرکتها و طراحان دکور و مُد ایتالیایی از شرکت کنندگان عمده در این رویدادهای فرهنگی-هنری بودند. جان پائولو برونو، کمیسر تجارت با امارات عربی متحده در اینباره می گوید: «در اینجا از کیفیت، سبک خاص و ظرافتِ صنایع ما کوچک و بزرگ ما استقبال زیادی می شود. به همین منظور به اینجا می آییم تا برای ترویج کارمان سرمایه گذاری کنیم.»

حال و هوای شهر در «هفته طراحی» عوض می شود ؛ طراحان آخرین تولیدات خود را نمایش می دهند. فرشهایی که شرکت «منیفستو دیزان» طراحی و تولید کرده با مواد تماما طبیعی بافته شده اند تا آسیبی به محیط وارد نکنند. همچنین دیوارپوشهایی از سنگ مرمر و موزائیک تزئینی از سوی شرکت فانتینی به نمایش درآمده است.

این شرکت ایتالیایی همکاری نزدیکی با طراحان دارد و پیوسته در جستجوی مواد و مصالح و شیوه های کاری تازه است. انریکو فانتین مدیر این شرکت می گوید: «من همیشه به توانِ صنعتگریِ ایتالیا اعتقاد داشته ام. معتقدم که طراحی اشیای لوکس – تا حدی – باید منتقل شود و به تمامی این کشورها راه پیدا کند؛ یعنی جایی که به جزئیات و کیفیت توجه خاصی می شود. فکر می کنم در آخر، کیفیت، همیشه جواب می دهد. اگر کسی با کیفیت کار کند سرانجام موفق می شود.»

یکی دیگر از نمونه های صنعتگری ایتالیا که در این نمایشگاه حاضر بود شیشه گری استادکارانی است که حافظ یکی از معروف ترین سنتهای این فن در جهان اند. صنعت چرم ایتالیا نیز نمایندگانی در این نمایشگاه داشت. در چهار روز برپایی این نمایشگاه (۲۴ تا ۲۸ اکتبر) بیش از ۱۵۰ رویداد مربوط به طراحی در سراسر این کشور برپا شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان