Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فستیوال رقص باله در کوبا با حضور شرکتهای رقص آمریکایی

فستیوال رقص باله در کوبا با حضور شرکتهای رقص آمریکایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هفت شرکت آمریکایی از جمله شرکت رقص مارتا گراهام در جشنواره باله هاوانا که تا ششم نوامبر در پایتخت کوبا ادامه دارد، حضور دارند.

آگهی

هفت شرکت آمریکایی از جمله شرکت رقص مارتا گراهام در جشنواره باله هاوانا که تا ششم نوامبر در پایتخت کوبا ادامه دارد، حضور دارند.

برگزاری این فستیوال ایده آلیشیا آلونزو رقصنده ۹۵ ساله و بنیانگذار باله ملی کوبا بوده است.خانم آلونزو می گوید: «برای من این به معنای بخش بزرگی از زندگی ام است. یکی از ایده آل های من به وقوع می پیوندد. تصور کنید که ایده آل شما به واقعیت تبدیل شود.»

رقصندگان از ۱۶ کشور، در این رویداد دوسالانه که در سه سالن تئاتر شهر هاوانا برگزار می شود، شرکت می کنند.
مدیسون اندریچ، رقصنده و بالرین می گوید: «دیدگاه سیاسی شما هر چه باشد اما رقص موضوعی جهانی است. و فکر می کنم همه از باله لذت می برند.»

خاویر تورس بالرین کوبایی در سال ۲۰۱۰ به شرکت باله شمالی بریتانیا پیوست و رقصنده اصلی گروه شد. او که از بازگشت به کوبا و شرکت در این فستیوال خوشحال است می گوید: «این فستیوال خیلی چیزها را به مردم جهان و کسانی که باله را دوست دارند ارائه می دهد. اما اگر اهل کوبا باشید معنای بیشتری هم برای شما خواهد داشت. من الان در خانه خودم هستم.»

مدرسه ملی باله کوبا، با ۳ هزار دانشجو، خود را بزرگترین مرکز آموزش باله می داند. این مدرسه رقصنده های خارجی بسیاری را آموزش داده است اما در مدت تنش بین کوبا و آمریکا، هیچ رقصنده آمریکایی به دوره های کامل آموزشی این مدرسه نپیوست. کاترین کونلی اولین دانشجوی آمریکایی این مدرسه است.

کاترین می گوید: «بودن در کوبا نه فقط برای رقص که به طور کلی تجربه ای مهم برای من بود. من توانستم در تمرینات هر روزه خودم در عین حال با فرهنگ این کشور اشنا بشوم و پیشرفت کنم.»

کوبا با ۱۱ میلیون نفر جمعیت، سهم بزرگی در هنر باله داشته و رقصندگان بزرگی چون کارلوس آکوستا و خوزه مانوئل کارنو را به جهان معرفی کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان