خانه ای پوشیده از موزاییک و کاشیهای رنگی

خانه ای پوشیده از موزاییک و کاشیهای رنگی
نگارش از Euronews

برای یک زوج هنرمند هر دیوار یا سطح خالی یک بوم تازه برای آفرین یک کار جدید است. آنها خانه خود در یکی از محله های لس آنجلس را با موزاییکی از کاشی، تکه های بشقاب و حتی فنجانهای شکسته تزیین کرده اند. داستان به ۲۲ سال پیش و زمانی که گونزالو دوران و چری پان این خانه را خریدند بر می گردد. آنها در حیاط خلوت آن یک استودیو بزرگ ساختند.

آقای دوران می گوید: «این خانه را به خاطر فضای بزرگ آن خریدیم و فکر کردیم می توانیم در آن استودیوی خودمان را بسازیم. پس از ساختن استودیو همسرم برای حمام کاشی ساخت و کار موزاییک از همینجا شروع شد. اینقدر جالب بود که کار را همچنان ادامه دادیم.»

خانه کاشی های موزاییکی نمادی از بیست سال کار و علاقه مشترک این زوج است. چری پان، همسر آقای دوران نیز می گوید: «چشمهای ما به این کار عادت کرده است و همه چیز را در حالت متعادل قرار می دهد. او سخت مشغول کار است. من می آیم و می گویم مشکلی وجود دارد. بعد او نگاهی می کند و می گوید آه می دانم مشکل کجا است و آن را حل می کنم. کار مشترک ما این چیزها است با بوسه های بسیار!»

این زوج امیدوارند خانه کاشی های موزاییکی آنها سرانجام در فهرست ملی مکانهای تاریخی قرار بگیرد. خانه موزاییکی با قرار قبلی بروی علاقمندان باز است.