رویدادهای فرهنگی اروپا

رویدادهای فرهنگی اروپا
نگارش از Euronews

نمایش آثار فرانسیس بیکن در اسپانیا

موزه گوگنهایم دوبیلبائو در اسپانیا حدود ۵۰ اثر فرانسیس بیکن از نقاش های به نام سده بیستم را به نمایش می گذارد.

بیکن هنرمند ایرلندی بیشتر شهرت خود را مدیون ازشکل افتادگی های خشنی است که در بدن و چهره های شخصیت های نقاشی هایش ایجاد می کرد. بیکن را نقاش بحران انسان مدرن پس از جنگ جهانی دوم نامیده اند.

پیکرهای نقاشی های بیکن، مانند شخصیت های ادبیات اگزیستانسیالیسم، اغلب تنها و مسخ شده اند. این نمایشگاه تا هشتم ژانویه سال ۲۰۱۷ برپا است.

جشنواره فوتواستانبول

سومین جشنواره بین المللی عکاسی “فوتواستانبول” با نمایش آثار ۶۰ عکاس برجسته از سراسر دنیا تا سی ام اکتبر امسال برپا خواهد بود.

این جشنواره علاوه بر مسابقه نسبت به برپایی نمایشگاه و نیز برپایی میزگردهایی با حضور عکاسان ارشد همراه است. موضوع جشنواره امسال تمرکز بر مجارستان است و آخرین مراسم جشنواره امسال با حضور آندره کرتز از عکاسان معروف جهان همراه خواهد بود.

جشنواره موسیقی و رقص جهان در پاریس

هفدهمین جشنواره موسیقی و رقص جهان امسال در حومه شهر پاریس از ۱۴ اکتبر آغاز و برای مدت یک ماه برپا خواهد بود. موضوع جشنواره امسال “بنادر و گذرگاه ها” است.

جشنواره بین المللی فیلم در لیسبون

چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم “دوکلیسبوآ” در لیسبون پرتغال از بیستم تا سی اکتبر برپا خواهد بود. در این جشنوراه فیلم های مستند کوتاه و بلند با موضوع های آزاد به نمایش در می آیند که می توانند شهروندان را به درک بهتر جهانی که در آن زندگی می کنند یاری دهند.