Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هفته مد عرب در دبی

هفته مد عرب در دبی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شهر دوبی طی روزهای ۱۵ تا ۱۹ مهر (۶ تا ۱۰ اکتبر) میزبان هنرمندان و طراحانی بود که در سومین دوره برگزاری هفته مد عرب شرکت کرده بودند.

آگهی

شهر دوبی طی روزهای ۱۵ تا ۱۹ مهر (۶ تا ۱۰ اکتبر) میزبان هنرمندان و طراحانی بود که در سومین دوره برگزاری هفته مد عرب شرکت کرده بودند.

هدف از برگزاری این برنامه حمایت از کارآفرینان در این حرفه و توسعه صنعت مد در خاورمیانه بود.

طراحی ها در این هفته مد، طراحی هایی غیربومی بود و برگزارکنندگان آن نگاهی به بازارهای جهانی این صنعت داشتند.

ماریو بوسلی، رئیس افتخاری شورای مد عرب می گوید: «رژه مدل ها روی سن یک ابزار است. نقطه اوج روندی است که از تاریخ و مهارتهای نساجی استفاده می کند تا محصولی تولید شود که قابل عرضه به بازارها در سراسر جهان باشد.»

هفته مد امسال طراحی ویژه ای را مد نظر دارد. چیزی که ready-couture یا لباس «فاخر حاضری» نامیده می شود.

ژاکوب آبریان، مدیر اجرایی این برنامه می گوید: «لباس هایی که اینجا به نمایش گذاشته شده چیزی هستند بین لباسهایی آماده برای پوشیدن در همه جا و همزمان لباسهایی متناسب با آخرین مد ها. این لباس ها گران تر از لباس هایی است که روزانه می پوشیم اما در عین حال ارزانتر از لباس های مد روز بانوان است.»

ژاله یوسفی، از طراحان لباس خانه مد سوئدی Steveus نیز می گوید: «معمولا لباس های عربی دوخت و ساخت ویژه ای دارند، چیزی که در تهیه لباس ها در کشورهای غربی دیده نمی شود. اما من ترکیبی از هر دوی آنها استفاده کردم. من از حجاب در طراحی هایم استفاده نکردم زیرا اینها لباس های میهمانی هستند و معمولا مردم امارات عربی متحده در میهمانی هایشان از حجاب استفاده نمی کنند.»

ریتا دل پرته، خبرنگار یورونیوز در دبی می گوید: «هفته مد عرب می خواهد به جهان ثابت کند که در این منطقه تنها جنگ و درگیری وجود نداد بلکه خلاقیت، هنر و زیبایی نیز دیده می شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان