Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بازگویه های هنری از تبعیض نژادی در نمایشگاه پاریس

بازگویه های هنری از تبعیض نژادی در نمایشگاه پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مرزبندی رنگها (THE COLOR LINE) نام نمایشگاهی از هنرمندان آمریکایی-آفریقایی است که مشکلات تبعیض نژادی در ایالات متحده آمریکا در دههای گذشته را به زبان هنر بیان کرده…

آگهی

مرزبندی رنگها (THE COLOR LINE) نام نمایشگاهی از هنرمندان آمریکایی-آفریقایی است که مشکلات تبعیض نژادی در ایالات متحده آمریکا در دههای گذشته را به زبان هنر بیان کرده اند.

این نمایشگاه روز سه شنبه ۱۳ مهر (۴ اکتبر) در شهر پاریس در موزه ژاک شیراک افتتاح شد.

عنوان «مرزبندی رنگها» نام مقاله ای از فردریک داگلاس، از رهبران طرفدار لغو برده داری است. ویلیام دوبوآ، نویسنده آمریکایی و از مخالفان تبعیض نژادی در ایالات متحدهٔ آمریکا می گوید که مرزبندی رنگها، مشکل قرن ۲۰ است.

متصدی نمایشگاه می گوید: «در این نمایشگاه برخی تصاویر بسیار قوی وجود دارد که تا کنون در آمریکا نشان داده نشده است. مثل برخی از کاریکاتورهای پوشش آلبوم های موسیقی که کم و بیش نژادپرستانه بوده اند؛ مربوط به دورانی که پدیده هایی همچون «بلک فیس»، اجرای نمایش توسط دوره گردان و نمایش به سبک وودویل رواج داشت.»

با دیدن آثار این نمایشگاه می توان مروری بر جنبش های حقوق مدنی داشت؛ چه جنبش های تاریخی و چه حرکتهایی که در هزاره جدید با آثار هنری معاصر بوجود آمده است.

بخشی نیز به نگاه رسانه ها به باراک اوباما، اولین رئیس جمهور سیاه پوست تاریخ ایالات متحده آمریکا اختصاص یافته است.

متصدی نمایشگاه می افزاید: «ما به پایان هشت سال ریاست جمهوری باراک اوباما در آمریکا نزدیک می شویم. به عقیده من، او رئیس جمهور بزرگی بود. رئیس جمهوری که در تاریخ باقی خواهد ماند؛ نه تنها به این دلیل که اولین رئیس جمهور آفریقایی تبار آمریکا بود، بلکه به دلیل سیاستهایی که به اجرا گذاشت. با این وجود اوباما در ریشه کن کردن ذهنیت نژادپرستانه در میان آمریکایی ها موفق نبود.»

انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا بار دیگر موضوعات تبعیض نژادی و وضعیت جامعه آمریکایی های آفریقایی تبار در این کشور را به موضوع روز تبدیل کرده و فرصتی را بوجود آورده است تا هنرمندان بیش از همیشه مشکلات این جوامع را به افکار عمومی گوشزد کنند.

نمایشگاه مرزبندی رنگها تا ۲۶ دیماه (۱۵ ژانویه ۲۰۱۷ میلادی) برای بازدید علاقمندان دایر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان