Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

عکسهای نیکوس آلیاگاس: ثبت لحظه در زمان

عکسهای نیکوس آلیاگاس: ثبت لحظه در زمان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نیکوس آلیاگاس، ستاره تلویزیون و خواننده ای شناخته شده در کشورهای فرانسوی زبان و یونان است.

آگهی

نیکوس آلیاگاس، ستاره تلویزیون و خواننده ای شناخته شده در کشورهای فرانسوی زبان و یونان است. نمایشگاهی از عکسهای شخصی این هنرمند یونانی تبار که حاصل تجربیات و دیدار او با افراد معمولی در سفرهای گوناگون است در شهر لیون برقرار شده است.

نیکوس آلیاگس در باره انتخاب عنوان «آزمایش زمان» برای نمایشگاه می گوید: «نام آن آزمایش زمان است زیرا همه ما سرنشینان یک کشتی هستیم و کسی نمی تواند با زمان بجنگد. ولی زمان چیزی بیش از گذر عمر است، زمان پنهانی، معنوی و فلسفی مورد نظر من است. من از این زمان خصوصی عکس می گیرم و در جستجوی منحصر بفرد بودن، توانایی ها و شان انسان ها هستم.»

عکاس و هنرمند ۴۶ ساله در ادامه می گوید: «عکس مانند امضا است و مسئولیت دارد. استفاده از دوربین نوعی تجاوز به حریم دیگری است و وقتی دوربین را بسوی کسی می گیری، داشتن اجازه آن فرد، حداقل کاری است که باید انجام دهیم. من از لنز کوتاه ۵۰ میلیمتری استفاده می کنم و با سوژه گفتگو و ارتباط دارم. با او حرف می زنم و سعی می کنم زندگی و احساساتش را بشناسم. چیزی حس می کنم و آن غریزه و میل درونی است و می پرسم می توانم عکسی بگیرم؟ آنچه که او با کلمه ها نمی تواند بیان کند، برای من جالب است و سعی می کنم آن را با انحنا و نور زنده کنم.»

بسیاری از عکسها به دست اختصاص دارند و در میان آنها، دستهای ژرار دوپاردیو، بازیگر و دست های خالکوبی شده «جویی استار»، رپر فرانسوی در نمایش است. نیکوس آلیاگاس با اشاره به انگیزه اش گفت: «من شیفته عکاسی از دست هستم. دست چهره را تحت تاثیر قرار می دهد. چهره را می توانی با جراحی پلاستیک، زیبا سازی و آرایش و غیره تغییر دهی و جوان کنی. ولی دست را نمی توانیم. دست دروازه زمان است و گاهی چیزی را افشا می کنند که نمی خواهیم گفته شود.»

عکسهای نیکوس آلیاگاس تا نهم اکتبر (۱۸ مهر) در نمایشگاه «داکز آرت فر» شهر لیون و همچنین در وبسایت اشتراک عکس «فلیکر» در نمایش است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نقاشی روی بدن مدل زنده

نمایشگاه-بازار عکاسی در لیون

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید