«انقلابی که جوانان دهه شصت میلادی می خواستند» در موزه ویکتوریا و آلبرت

«انقلابی که جوانان دهه شصت میلادی می خواستند» در موزه ویکتوریا و آلبرت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

موزه ویکتوریا و آلبرت لندن نمایشگاه جدیدی برای جستجو در دهه شصت میلادی و تاثیر تعیین کننده آن بر دنیای امروز دایر کرده است.

آگهی

موزه ویکتوریا و آلبرت لندن نمایشگاه جدیدی برای جستجو در دهه شصت میلادی و تاثیر تعیین کننده آن بر دنیای امروز دایر کرده است. با بیش از ۳۵۰ شی از جمله عکس، پوستر، اقلام موسیقی، طراحی و فشن این نمایشگاه نشان میدهد چگونه سنت شکنی نسل جوان و شکستن قید و بندهای گذشته جامعه غرب را از اساس متحول کرد.

ویکتوریا بروکس، برگزار کننده نمایشگاه می گوید: «در این دوره تغییرات بنیادی در زمینه حقوقی روی داد. ولی هدف ما نشان دادن تغییر در نحوه تفکر مردم، آمادگی برای پذیرفتن و سرپیچی از الگوهای اقتدار و استقلال طلبی است.»

با نمایش لباس صحنه جرج هریسون و جان لنون از گروه بیتل و گیتار جیمی هنریکس، نمایشگاه بر نقش موسیقی به عنوان ابزاری موثر برای ارتباط جمعی تاکید می کند. خانم بروکس در این زمینه افزود: «در این دوره ستاره های پاپ خدای مطلق بودند و در جامعه نقش هدایت کننده داشتند. لباس هایشان، سازها، طرح روی آلبوم ها و بوتیک های مورد علاقه و همچنین محل اجرا و رفت و آمدهایشان تاثیر تعیین کننده ای در فرهنگ عمومی داشت.

نمایشگاه تا ۲۷ فوریه ۲۰۱۷ ، نهم اسفند ۱۳۹۵ در موزه ویکتوریا و آلبرت لندن برقرار خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری سیزدهمین جشنوارهٔ بین‌المللی موسیقی قبله در آذربایجان

جشنواره اکسپوژر؛ عکاسان نامدار بین‌المللی در شارجه گردهم آمدند

شکوه واحه‌های ازبکستان در موزه لوور پاریس