«انقلابی که جوانان دهه شصت میلادی می خواستند» در موزه ویکتوریا و آلبرت

«انقلابی که جوانان دهه شصت میلادی می خواستند» در موزه ویکتوریا و آلبرت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

موزه ویکتوریا و آلبرت لندن نمایشگاه جدیدی برای جستجو در دهه شصت میلادی و تاثیر تعیین کننده آن بر دنیای امروز دایر کرده است.

آگهی

موزه ویکتوریا و آلبرت لندن نمایشگاه جدیدی برای جستجو در دهه شصت میلادی و تاثیر تعیین کننده آن بر دنیای امروز دایر کرده است. با بیش از ۳۵۰ شی از جمله عکس، پوستر، اقلام موسیقی، طراحی و فشن این نمایشگاه نشان میدهد چگونه سنت شکنی نسل جوان و شکستن قید و بندهای گذشته جامعه غرب را از اساس متحول کرد.

ویکتوریا بروکس، برگزار کننده نمایشگاه می گوید: «در این دوره تغییرات بنیادی در زمینه حقوقی روی داد. ولی هدف ما نشان دادن تغییر در نحوه تفکر مردم، آمادگی برای پذیرفتن و سرپیچی از الگوهای اقتدار و استقلال طلبی است.»

با نمایش لباس صحنه جرج هریسون و جان لنون از گروه بیتل و گیتار جیمی هنریکس، نمایشگاه بر نقش موسیقی به عنوان ابزاری موثر برای ارتباط جمعی تاکید می کند. خانم بروکس در این زمینه افزود: «در این دوره ستاره های پاپ خدای مطلق بودند و در جامعه نقش هدایت کننده داشتند. لباس هایشان، سازها، طرح روی آلبوم ها و بوتیک های مورد علاقه و همچنین محل اجرا و رفت و آمدهایشان تاثیر تعیین کننده ای در فرهنگ عمومی داشت.

نمایشگاه تا ۲۷ فوریه ۲۰۱۷ ، نهم اسفند ۱۳۹۵ در موزه ویکتوریا و آلبرت لندن برقرار خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان

«گاه و بیگاه» با هوش مصنوعی؛ بیتل‌ها پس از ۵۴ سال به صدر جدول ترانه‌های محبوب بریتانیا رسیدند