سونیا سونچوا: خواننده اپرا بودن یک نبرد جدی است

با همکاری
سونیا سونچوا: خواننده اپرا بودن یک نبرد جدی است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سونیا یونچوا با صدای بی نظیرش در دنیای اپرا توفانی به پا کرده است.

سونیا یونچوا با صدای بی نظیرش در دنیای اپرا توفانی به پا کرده است. این خواننده سوپرانو که اهل بلغارستان است به عنوان خواننده موسیقی سبک باروک کار خود را آغاز کرد و در سال ۲۰۱۰ میلادی جایزه اوپرالیا معروفترین جایزه در زمینه اپرا را از آن خود کرد.

او می گوید: «خواننده اپرا بودن یک معامله و نبرد واقعی و جدی است. باید از ابتدایی ترین شکل ممکن آغاز کنی و برای رسیدن به خواسته هایت بجنگی. برای موفق شدن در این حوزه باید علیه خیلی چیزها مثل ترس ها، محدودیت ها و حتی گاهی باید علیه موسیقی یا متن جنگید.»

او همچنین درباره ارتباط متن و اپرا می افزاید: «وقتی موسیقی باروک یا هر نوع دیگری از این زمینه را می خوانی بسیار با متن و دکلمه در ارتباط هستی و من یکی از طرفداران متن هستم. اگر چیزی برای گفتن داری باید آن را با لهجه ای بسیار صحیح ادا کنی. من در تلاش هستم تا خوانندگی اپرا در سبک ها و با متن ها در دوره های متفاوت را به یک شکل اجرا کنیم.»

سونیا یونچوا در تلاش است تا سبک های متفاوت اپرا را اجرا کند. او معتقد است که در صورتی که فردی در سبک باروک می خواند به آن معنا نیست که در سبک های دیگر نمی تواند کار کند. به اعتقاد وی هر سبک می تواند دری جدید به دنیای اپرا باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«نورما» بر صحنه خانه اپرای سلطنتی لندن

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی