Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هنر خیابانی جدید: نقش خیابانهای برلین روی تی شرت

هنر خیابانی جدید: نقش خیابانهای برلین روی تی شرت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروهی از هنرمندان خیابانی در آلمان شیوه جدیدی ابداع کرده اند.

آگهی

گروهی از هنرمندان خیابانی در آلمان شیوه جدیدی ابداع کرده اند. آنها سرپوشش چاه های تاسیسات در خیابانها را رنگ زده و نقش آن را روی لباس نسخه برداری می کنند. اما فرانس رف، هنرمند و طراح مد با گروه هنری «رائوب دروکین» (Raubdruckerin) به معنی نسخه برداری شخصی همکاری می کند. این گروه، پیشروی این گرایش از هنر خیابانی است.

فرانس رف در توضیح کارش می گوید: «نکته این است که طرح ها کار من نیست. من آنها را نکشیده ام. طرح از سطح خیابان، سیمان و طرح فلزی سرپوش چاه ها گرفته شده است. با انداختن نقش آنها روی تی شرت و چیزهای دیگر، من به این طرحها زندگی تازه ای می دهم. برای همین، کار ما رائوب دروکین یا کپی برداری نام دارد.»

جوهر و همچنین پارچه ها قابل بازیافت هستند و به محیط زیست آسیب نمی زنند. آیا این شروع گرایشی جدید در مد شهری است؟ سردبیر یک مجله فرهنگی می گوید: «استفاده این هنر از شهر و آنچه شهر به ما عرضه می کند، از دیوارنگاره های شهری است. برای اینکه ما و هزاران نفر هر روز روی خیابان راه می رویم. اگر کسی روی مسیر راه آهن گرافیتی بکشد، کار تازه ای نیست، تکراری است. ولی این هنر تازه به جزیی از شهر تبدیل نمی شود به نظر من در مرحله دیگری از هنر شهری قرار می گیرد.»

این هنرمند جوان لباسهای خود را بصورت آنلاین و هم در فروشگاهی در شرق برلن که کانون جهانگردان است می فروشد. خریدارن با رضایت حس می کنند تکه ای از برلین را با خود می برند. هر وقت هوا خوب باشد، اما فرانس رف با دوچرخه شهر را در جستجوی نقش تازه دور می زند. ابزار و وسایل همیشه همراه او است، پس از آفرینشهای زن جوان مردم در می یابند چه زیبایی هایی زیر پای آنها قرار گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان