صدای مارلین دیتریش در مجارستان در اعتراض به سیاست دولت

صدای مارلین دیتریش در مجارستان در اعتراض به سیاست دولت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نمایش زنده آندرا فولاکتار، هنرمند معروف مجارستان با اجرا و بازسازی ترانه های مارلین دیتریش، خواننده و بازیگر آلمانی در بوداپست روی صحنه است.

آگهی

نمایش زنده آندرا فولاکتار، هنرمند معروف مجارستان با اجرا و بازسازی ترانه های مارلین دیتریش، خواننده و بازیگر آلمانی در بوداپست روی صحنه است. نقطه اشتراک این دو هنرمند نه تنها صدای ویژه آنها بلکه مخالفت با سیاست دولتهای حاکم است.

آندرا فولاکتار (ANDREA FULLAJTÁR) که مدافع حقوق زنان، بی خانمانها و همجنسگریان و پناهچویان است در اعتراض به سیاستهای دولت مجارستان می گوید: «اگر فرد شناخته شده ای باشی، مسئولیتت بیشتر است. وقتی حقوق اقلیتها نقض می شود، اگر افراد معروف اعتراض نکنند صدای چه کسی شنیده خواهد شد؟ من از سکوت کردن حس بدی داشتم. برای تغییر وضعیت، باید کاری کرد.»

این نمایش، از اندیشه های مارلین دیتریش، ستاره صلح جوی سینمای آلمان، درباره زندگی، عشق، زندگی و سیاست الهام گرفته و بر اساس کتاب این ستاره سینما ساخته شده است. ترکیب دو هنرمند از دو دوره تنها با مضمونهای پیچیده و چاشنی طنز ممکن می شود. آندرا فولاکتار در ادامه می گوید: «او (مارلین دیتریش) از بیان افکار و همچنین پیامد کارهایش واهمه ای نداشت. این نکته روی من اثر گذاشت. پیامد کارهایش گاهی بسیاری جدی بود. مثلا نخواست که ستاره سینمای آلمان دوره هیتلر باشد. این تصمیم عواقب بسیار جدی برای خانواده او داشت که در آلمان زندگی می کردند.»

این نمایش پس از بوداپست، در طول سال جاری میلادی در شهرهای مختلف مجارستان اجرا می شود و دست اندرکاران آن امیدوارند در آینده به کشورهای دیگر نیز سفر کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری سیزدهمین جشنوارهٔ بین‌المللی موسیقی قبله در آذربایجان

جشنواره اکسپوژر؛ عکاسان نامدار بین‌المللی در شارجه گردهم آمدند

شکوه واحه‌های ازبکستان در موزه لوور پاریس