رو در رو: گلچین تازه ترین رویدادهای هنری و فرهنگی اروپا

رو در رو: گلچین تازه ترین رویدادهای هنری و فرهنگی اروپا
نگارش از Euronews

از اروپای مرکزی تا سواحل آتلانتیک در فرانسه و از برلین تا مادرید، در جستجوی رویدادهای فرهنگی اروپا

نمایشگاه آثار فرانسیس پیکایا نقاش فرانسوی در زوریخ

موزه کونستهاوس شهر زوریخ در سوئیس مجموعه ای کارهای فرانسیس پیکابیا نقاش فرانسوی را به نمایش گذاشته است. پیکابیا در سال ۱۸۷۹ در پاریس از مادری فرانسوی و پدر اسپانیایی بدنیا آمد. او بعنوان یکی از رهبران جنبش دادائیسم شناخته می شود. آثار او از امپرسیونیسم به کارهای آبستره رادیکال و واقع گرایی مبتنی بر فتورئالیسم می رسد.

جشنواره موسیقی در جنوب فرانسه و اجرای اپرای «تراویاتا»

جشنواره موسیقی تابستانی کره ژی اورانژ یکی از محبوب ترین جشنواره های موسیقی در فرانسه است که هر ساله مجموعه ای از کنسرت ها و اپراها را در تئاتر باشکوه رومی شهر اورانژ در جنوب فرانسه به نمایش می گذارد. این تئاتر ظرفیت پذیرش بیش از ۸ هزار نفر را دارد. بعد از اپرای «مادام باترفلای» از جاکومو پوچینی و کنسرتی بر اساس کارهای لئونارد برنشتاین، اوایل اوت در این تئاتر اپرای «تراویاتا» اثر جوزپه وردی ایتالیایی به اجرا گذاشته می شود.

جشنواره عکس «فتواسپانا» در مادرید

جشنواره بین المللی عکس فتواسپانا در مادرید از زمان پایه گذاریش در سال ۱۹۸۸ به مرکزی بین المللی برای عکاسی بدل شده است. هر سال این جشنواره بیش از ۷۰۰ هزار بازدیده کننده دارد و منتقدان اغلب این جشنواره را تحسین کرده اند. جشنواره امسال به هنرمندان اروپایی تمرکز دارد. این جشنواره تا ۷ شهریور (۲۸ آگوست) در مادرید برپاست.

زنجیره الهام نقاشان در گالری ملی لندن

نمایشگاه نقاشی در گالری ملی لندن برپاست. هدف این نمایشگاه نشان دادن زنجیره ای از الهام هایی است که نقاشان را به هم مرتبط کرده است. از جمله پیکاسو، سزان، دگار، ماتیس، فان دیک، دلاکروا، مانه، رامبراند و دیگر نقاشان. این نمایشگاه در جریان سالها نشان می دهد که نقاشان بزرگ چه آثاری از دیگر نقاشان را در مالکیت داشته اند. مثلا برخی کارهای سزان که از سوی لوسین فروید یا هنری ماتیس خریداری شده بود یا دگار که مشتاق ترین کلکسیونر همه نقاشان نامیده شده است.

مطالب مرتبط