Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

استونی؛ کلاسهای رهبری ارکستر در فرهنگستان هنر «یروی»

با همکاری
استونی؛ کلاسهای رهبری ارکستر در فرهنگستان هنر «یروی»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یکی از مهمترین ویژگی های جشنواره موسیقی پرنو، فرهنگستان بین المللی یَروی برای رهبری ارکستر است که کلاس های پیشرفته برای رهبران جوان برگزار می کند.

یکی از مهمترین ویژگی های جشنواره موسیقی پرنو، فرهنگستان بین المللی یَروی برای رهبری ارکستر است که کلاس های پیشرفته برای رهبران جوان برگزار می کند. این کلاس ها فرصت منحصربفردی برای این رهبران جوان است که از دانش و تجربه بزرگترین رهبران ارکستر سالهای اخیر بهره ببرند.

این فرهنگستان را نیمه یروی (Neeme Järvi) در سال ۲۰۰۰ بنیان گذاشت. او که یکی از ماهرترین رهبران ارکستر در سالهای اخیر است هنرمندی پرجذبه و به یادماندنی است که کشورش استونی را در سال ۱۹۸۰ میلادی هنگامی که هنوز تحت سلطه شوروی سابق بود ترک کرد.

وی می گوید: «در اتحاد جماهیر شوروی دین داری ممنوع بود. “کردو” اثر آروو پرت (Arvo Pärt) را اجرا کردم که اکنون بیشتر از هر آهنگساز معاصری آثارش را اجرا می کنند، و جنجال بزرگی به پا شد. پرسیدم “چرا“؟ گفتند: “چون قطعه مذهبی است”. گفتم “اما همکار من پسیون باخ را اجرا کرد. چرا این قطعه را می شود اجرا کرد؟” و جواب دادند: “برای اینکه باخ آهنگساز جمهوری دمکراتیک آلمان است.“»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ملاقات هنرمندان استونیایی و جهانی در جشنواره موسیقی کلاسیک در پَرنو

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی