رو در رو : گلچین تازه ترین رویدادهای هنری و فرهنگی اروپا

رو در رو : گلچین تازه ترین رویدادهای هنری و فرهنگی اروپا
نگارش از Euronews

نقاشی های الکس کاتز در گالری سرپنتین لندن

الکس کاتز نقاش مشهور آمریکایی آثارش را در گالری سرپنتین لندن به نمایش گذاشته است. او برای نقاشی های در سایز بزرگ با حروف درشت ساده و رنگ های روشن مشهور است و بعنوان هنرمند پاپ آرت شناخته می شود.

سیزدهمین فستیوال فیلم زرد آلوی طلایی در ایروان ارمنستان

فستیوال بین المللی زردآلوی طلایی در سال ۲۰۰۴ در ایروان پایتخت ارمنستان پایه گذاری شد. این جشنواره در سال جاری موضوعش را به «چهار راه فرهنگها و تمدنها» اختصاص داده است و پذیرای فیلمهایی از ملل و ادیان مختلف است. بعنوان یک نماد، فیلم سازانی از ارمنستان و ترکیه هر ساله در برنامه سینمایی ویژه ارمنستان – ترکیه شرکت می کنند.

نمایشگاه عکس در سرتاسر شهر ارل در جنوب فرانسه

این نمایشگاه یکی از قدیمیترین و بزرگترین رویدادهای هنری است که به عکاسی در تمامی اشکال و انواع آن اختصاص داد. عکسها در کلیساها، انبارها، موزها و بخش قدیمی شهر به نمایش در می آیند. در قلب تابستان نزدیک یه یکصد هزار نفر هر ساله به شهر ارل می آیند تا آثار عکاسان بزرگ را در کنان عکاسان تازه کار و جوان ببینند.

هنر چیدمان یا اینستالیشن در بنیاد بیلر در بازل سوئیس

بنیاد بیلر آثار الکساندر کالدر مجسمه ساز آمریکایی و مخترح مجسمه های متحرک را در ارتباط با دو هنرمند سوئیسی فیسکل و ویس در یک نمایشگاه به نمایش گذاشته است. نمایشگاهی که حول محور مفهوم تعادل در فضا طراحی شده است. الکساندر کالدر مجمسه ساز آمریکایی یک مجسمه ساز نوآور در هنر مدرن و بویژه در زمینه مجسمه های متحرک است.