نگاهی به جشنواره بزرگ موسیقی الکترونیک در مجارستان

نگاهی به جشنواره بزرگ موسیقی الکترونیک در مجارستان
نگارش از Euronews

بزرگترین جشنواره موسیقی الکترونیک مجارستان روز چهارشنبه در حاشیه دریاچه بالاتون، بزرگترین دریاچه اروپای مرکزی برگزار شد.

این دهمین جشنواره صدای بالاتون است. نخستین جشنواره تنها ۳۲ هزار بازدید کننده داشت اما برگزارکنندگان، امسال انتظار دارند که بین ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار نفر از آن بازدید کنند.

جذابیتهای این رویداد، تنها به موسیقی مربوط نیست و حاشیه دریاچه را نیز شامل می شود. یک دختر مجار می گوید: «اصل ماجرا فضای خاصلی که اینجا در نزدیکی بالاتون وجود دارد و همین این جشنواره واقعا به رخدادی ویژه تبدیل می کند.»

یک جوان دیگر بازدیدکننده هم می افزاید: «اگر شما این را با دیگر جشنواره ها مقایسه کنید، چه در سبک و چه چشم انداز، این جشواره بطور باورنکردنی ایی رنگارنگ و متنوع است و واقعا بهترین مجریان و هنرمندان بین المللی در آن حضور دارند.»

در طول برگزاری این جشنواره ۵ روزه، مردم از میان صدها برنامه و ۱۰ صحنه اجرا دست به انتخاب می زنند و جدا از موسیقی الکترونیکی، می توان تعداد زیادی آهنگهای هیپ هاپ و آر اند بی را گوش کرد.

دی جی گوست که کارش در روز نخست پخش جشنواره شد، می گوید: «من واقعا دوست دارم که جشنواره با اجرای دی جی های الکترونیک و هیپ هاپ آغاز شود و خیلی جالب است که می بینم مردم واقعا دیوانه این موسیقی هستند.»

میزان بازدید کنندگان خارجی که به این جشنواره می آیند، هر سال بیشتر می شود. بسیاری از کشورهای همسایه می آیند اما بیشتر آنها از بلژیک و هلند هستند.

یک دختر بلژیکی می گوید: «این جشنواره بسیار محبوب است و همه درباره آن حرف می زنند. به همین دلیل، ما می خواستیم بیاییم و آن را در کنار دریاچه بالاتون ببینیم. فوق العاده است. ما واقعا این جشنواره را دوست داریم.»

این جشنواره بین المللی در سال ۲۰۱۲، زمانی که جشنواره صدای بالاتون جایزه بهترین فستیوال در ابعاد متوسط در اروپا را برد، تاسیس شد.