رو در رو : گلچین تازه ترین رویدادهای هنری و فرهنگی اروپا

رو در رو : گلچین تازه ترین رویدادهای هنری و فرهنگی اروپا
نگارش از Euronews

بزرگداشت هیرونیموس بوش در مادرید اسپانیا

پنج سده پس از درگذشت هیرونیموس بوش، نقاش هلندی معروف سده های میانه، موزه پرادو در مادرید، برای بزرگداشتِ او نمایشگاهی استثنایی برپا کرده است، نمایشگاهی که به بینندگان اجازه می دهد در شاهکارهای این هنرمند بزرگ عصر نوزایی غرق شوند.

میهمانان ویژه جشنواری فیلم «کارلووی واری» در جمهوری چک

جشنواره بین المللی فیلم «کارلووی واری»، در جمهوری چک که نخستین بار در سال ۱۹۴۶ گشایش یافت به اصلی ترین جشواره فیلم اروپای مرکزی تبدیل شده است. میهمانان ویژه امسال این جشنواره عبارتند از «ژان رِنو»، بازیگر مشهور فرانسوی، «ویلیام دفو»، بازیگر و «چارلی کافمن» فیلمنامه نویس بزرگ آمریکایی.

جشنواره فیلم «لاروشل» فرانسه

جشنواره فیلم «لاروشِل» در فرانسه که شروع کارش به سال ۱۹۷۳ بر می گردد هر سال نزدیک به ۲۰۰ فیلم از برترین فیلمسازان جهان را به نمایش می گذارد. این رویداد سالیانه به شرکت کنندگان اجازه می دهد شاهکارهای سینمایی مختلف و یا فیلمهای کلاسیک ناشناخته را کشف کنند.

معرفی آثار «گلسون قره مصطفی»، هنرمند معاصر در ترکیه

«گُلسون قره مصطفی» یکی از مهمترین هنرمندان نیمه دوم قرن بیستم در ترکیه به شمار می رود. آثار این زن هنرمند به مسائل سیاسی و اجتماعی ترکیه معاصر می پردازد و مایه هایی از جنسیت، تبعید، نژاد و نقش مذهب و سکولاریسم در جامعه را در خود دارد.