Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بازتاب نتیجه همه پرسی «برکسیت» بر مهمترین جشنواره موسیقی بریتانیا

بازتاب نتیجه همه پرسی «برکسیت» بر مهمترین جشنواره موسیقی بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گلاستنبری یکی از مهمترین و محبوبترین جشنواره های موسیقی تابستانی در بریتانیا از امواج سیاسی همه پرسی موسوم به «برکسیت» بدور نماند.

آگهی

گلاستنبری یکی از مهمترین و محبوبترین جشنواره های موسیقی تابستانی در بریتانیا از امواج سیاسی همه پرسی موسوم به «برکسیت» بدور نماند. در این فستیوال که روز یکشنبه تمام شد، بعضی از شرکت کننده ها که بیشتر از نسل جوان هستند از نتیجه همه پرسی و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شوکه شده اند. یک شرکت کننده می گوید: «می رویم کشور دیگر و به انگلستان بر نمی گردیم من بوریس را دوست ندارم.» و شرکت کننده دیگر اضافه می کند: «فکر اینکه بوریس جانسون نخست وزیر شود وحشتناک است. فکر می کنم از کشور برویم.»

یک شرکت کننده دیگر با اشاره به نارحت کننده بودن نتیجه می گوید: «خیلی از کسانی که به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رای دادند و آمار پیش و پس از همه پرسی ثابت کرد مردم کورکورانه آن را دنبال کردند. نشان می دهد مردم با قمار کردن موجب به خطر انداختن بازار مالی بویژه برای نسل ما شدند. من شخصا نمی خواهم یک بحران اقتصادی دیگر را از سر بگذرانیم.»

ولی همه در این فستیوال نظر یکسانی ندارند. شرکت کننده دیگری می گوید: «ساده نیست. به نظر من بیشتر کسانی که به بوریس رای دادند صرفا به خاطر مسئله مهاجرت به او رای دادند. همه حقایق به مردم گفته نشد. فکر می کنم بریتانیایی ها خوشحال هستند می توانیم در مورد مهاجرت برای خودمان تصمیم بگیریم. »

اما ورای سیاست، بیش از ۱۵۰ هزار نفر شرکت کننده در پنج روز از اجرای خواننده های معروف ژانرهای مختلف بهره بردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تور میلیارد دلاری تیلور سوئیفت به قاره اروپا رسید

هفتهٔ صنایع خلاق باکو؛ مسابقهٔ طراحی بازی کامپیوتری و جشنوارهٔ فیلم‌های موبایلی

رونمایی از مینیاتورها و نسخ کهن خطی در کنگره میراث فرهنگی ازبکستان