Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

زندگی رقصنده قرن نوزدهم پاریس بر پرده سینما

زندگی رقصنده قرن نوزدهم پاریس بر پرده سینما
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم رقصنده (The Dancer) زندگی لویی فولر، رقصنده آمریکایی اواخر قرن نوزدهم و داستان به شهرت رسیدن او در پاریس را به تصویر می کشد.

آگهی

فیلم رقصنده (The Dancer) زندگی لویی فولر، رقصنده آمریکایی اواخر قرن نوزدهم و داستان به شهرت رسیدن او در پاریس را به تصویر می کشد. فیلم نوشته و ساخته استفانی دی گوستو، کارگردان فرانسوی اولین بار در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ به نمایش در آمد. سوکو، رقصنده و خواننده فرانسوی زندگی لویی فولر آمریکایی را بر پرده سینما زنده می کند.

خانم دی گوستو در باره انتخاب سوکو می گوید: «سوکو اولین انتخاب من از همان اول کار بود. از هفت سال پیش او را می شناسم و او را در چند فیلم دیده بودم و انتخاب او برای این نقش بدیهی بود. به بازیگر دیگری فکر نکردم. زیرا او نه تنها بازیگر بلکه هنرمند است، آواز می خواند و می رقصد و هنرهای زیادی دارد و با جان و دل کار می کند. بعلاوه خصوصیتی دارد که او را از سایر بازیگران یا چیزی که در مجلات می بینیم متفاوت می کند. قدرت و شخصیت فوق العاده ای دارد.»

لویی فولر از پیشروان و طراحان رقص مدرن و تکنیک های صحنه ای بود و از هنرمندان هم دوره اش پشتیبانی می کرد. لیلی روز دپ نقش ایسادورا دانکن را ایفا می کند.
فیلم رقصنده طی ماه های تابستان در جشنواره های مختلف فیلم از مونیخ تا نیوزلند به نمایش در می آید و از سپتامبر (شهریور) در فرانسه اکران می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد