زندگی رقصنده قرن نوزدهم پاریس بر پرده سینما

زندگی رقصنده قرن نوزدهم پاریس بر پرده سینما
نگارش از Euronews

فیلم رقصنده (The Dancer) زندگی لویی فولر، رقصنده آمریکایی اواخر قرن نوزدهم و داستان به شهرت رسیدن او در پاریس را به تصویر می کشد. فیلم نوشته و ساخته استفانی دی گوستو، کارگردان فرانسوی اولین بار در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ به نمایش در آمد. سوکو، رقصنده و خواننده فرانسوی زندگی لویی فولر آمریکایی را بر پرده سینما زنده می کند.

خانم دی گوستو در باره انتخاب سوکو می گوید: «سوکو اولین انتخاب من از همان اول کار بود. از هفت سال پیش او را می شناسم و او را در چند فیلم دیده بودم و انتخاب او برای این نقش بدیهی بود. به بازیگر دیگری فکر نکردم. زیرا او نه تنها بازیگر بلکه هنرمند است، آواز می خواند و می رقصد و هنرهای زیادی دارد و با جان و دل کار می کند. بعلاوه خصوصیتی دارد که او را از سایر بازیگران یا چیزی که در مجلات می بینیم متفاوت می کند. قدرت و شخصیت فوق العاده ای دارد.»

لویی فولر از پیشروان و طراحان رقص مدرن و تکنیک های صحنه ای بود و از هنرمندان هم دوره اش پشتیبانی می کرد. لیلی روز دپ نقش ایسادورا دانکن را ایفا می کند.
فیلم رقصنده طی ماه های تابستان در جشنواره های مختلف فیلم از مونیخ تا نیوزلند به نمایش در می آید و از سپتامبر (شهریور) در فرانسه اکران می شود.