منتخبی از نمایشگاه ها و رویدادهای هنری اروپا

منتخبی از نمایشگاه ها و رویدادهای هنری اروپا
نگارش از Euronews

لئوناردو داوینچی: مکانیک نابغه – موزه علوم لندن
این نمایشگاه بین المللی تحسین شده ابعاد نبوغ خارق العاده داوینچی به عنوان یک مخترع، هنرمند، آناتومیست، مجسمه ساز، مهندس، نوازنده و معمار را نشان می دهد. خلاقیت این معمار رنسانس بنیان بعضی از نظریه های مدرن و اختراعات تاثیرگذار مانند هلیکوپتر، هواپیما، ماشین، زیر دریایی، چتر نجات و دوچرخه بود.

جشنواره بین المللی فیلم انیمیشن – انسی
منتخبی از فیلم های انیمیشن در جشنواره بین المللی انیمیشن در شهر انسی (Annecy) در شرق فرانسه در نمایش است. این فستیوال که از ۲۴ تا ۲۹ خرداد (۱۳ تا ۱۸ ژوئن) در جریان است بزرگترین جشنواره فیلم انیمیشن اروپا و جشنواره کن انیمیشن نام گرفته است. در مجموع ۵۴ فیلم از جمله نه فیلم بلند در جشنواره حضور دارند.

عکس های سباستیو سالگادو – موزه هنر چند رسانه ای آمستردام
نمایشگاه عکاسی سباستیو سالگادو حاصل هشت سال جستجو در گوشه های بکر دنیا است. این مجموعه شامل بیش از ۲۰۰ عکس سیاه و سفید دیدنی و جذاب از حیات وحش، مناظر، مناظر دریایی و مردم بومی است که با هدف آگاهی عمومی در مورد مسائل محیط زیست و تغییرات آب و هوایی برپا شده است.

فریبندگی زنان – موزه ون گوگ آمستردام
فحشا و فریبندگی فاحشه ها از دید ونسان ون گوگ، ادگار دگا، پابلو پیکاسو و بسیاری از هنرمندان قرن نوزدهم و بیستم در آمستردام در معرض دید عموم است. این نمایشگاه کاوشی در شیفتگی هنرمندان به فریبندگی زنان در پاریس و در موزه ون گوگ آمستردام برقرار است.