«نابغه» زندگی ناشر نابغه های ادبی قرن بیستم آمریکا

«نابغه» زندگی ناشر نابغه های ادبی قرن بیستم آمریکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم «نابغه» (Genius) روایت یکی از برجسته ترین ویراستارهای ادبی قرن بیستم آمریکا بر پرده سینما است.

آگهی

فیلم «نابغه» (Genius) روایت یکی از برجسته ترین ویراستارهای ادبی قرن بیستم آمریکا بر پرده سینما است. فیلم اقتباسی از رمان «ویراستار نوابغ» نوشته اسکات برگ است که دهه ۷۰ میلادی منتشر شد. کتاب و فیلم زندگی مکس پرکینز، ویراستار و ناشر نویسندگانی مانند ارنست همینگوی، اسکات فیتزجرالد و توماس ولف را به تصویر می کشد.

افتتاحیه فیلم با شرکت نیکول کیدمن، کولین فرث، جود لاو و لورا لینی پنجم ژوئن در نیویورک برگزار شد. جود لاو بازیگر نقش توماس ولف در این مراسم گفت: «عجیب بود که در دوره ای کتاب های (توماس) ولف از آثار همینگوی و فیتزجرالد پرفروشتر بود. او ستاره راک نسل خودش بود ولی بعدها چندان مورد توجه قرار نگرفت. خوشبختانه آثار زیادی برای ما به جا گذاشت که با مطالعه آنها توانستم با شخصیت او آشنا شوم.»

فیلم ضمن پرداختن به ارتباط مکس پرکینز (با بازی کولین فرث) با ارنست همینگوی و اسکات فیتزجرالد، عمدتا بر ارتباط او با توماس ولف تمرکز دارد. فیلم نگاهی به روابط رومانتیک بین این دو چهره ادبی اوایل قرن بیستم است.

«نابغه» اولین تجربه سینمایی مایکل گرندایج، کارگردان تئاتر بریتانیایی است که پیتشر با نیکول کیدمن و جود لاو کار کرده بود. او با اشاره به سابقه همکاری با این بازیگران می گوید: «کار کردن با چهره های آشنا خیلی راحت و سریع پیش می رود. زیرا همدیگر را می شناسیم و اعتماد حرفه ای از پیش برقرار شده است.»

فیلم «نابغه» اولین بار در جشنواره فیلم برلین اکران شد و اکنون در سینماهای دنیا در نمایش است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد