Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نمایش «هیولای پول» ساخته جودی فاستر در جشنواره کن

نمایش «هیولای پول» ساخته جودی فاستر در جشنواره کن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم «هیولای پول» (MONEY MONSTER) جدیدترین فیلم جودی فاستر در مقام کارگردان است. در این فیلم، مجری موفق یک برنامه اقتصادی تلویزیونی با بازی جرج

آگهی

فیلم «هیولای پول» (MONEY MONSTER) جدیدترین فیلم جودی فاستر در مقام کارگردان است. در این فیلم، مجری موفق یک برنامه اقتصادی تلویزیونی با بازی جرج کلونی و تهیه کننده او با بازی جولیا رابرتز در موقعیت خطیر حرفه ای قرار می گیرند. یک سرمایه دار ورشکسته در استودیوی آنها دست به گروگان گیری مسلحانه می زند.

جولیا رابرتز با اشاره به داستان فیلم می گوید: «فیلم بطور خاص به رابطه بین دنیای تجارت و رسانه می پردازد. می خواهیم نشان دهیم چطور از این موضوع تفسیرهای نادرست ساخته و پرداخته می شود چطور وقتی مردم در خانه نشسته اند و برنامه تلویزیون را نگاه می کنند به جای آگاه شدن در حقیقت سرگرم شده اند.»

جرج کلونی معتقد است خبررسانی تلویزیونی در سال های اخیر تغییر کرده است. پدر او مجری خبر تلویزیون بود و این بازیگر معروف می گوید: «ما زیر بمباران اخبار ۲۴ ساعته هستیم، اخبار منفی با وسعت و تکرار زیاد در جریان است، همه را نگران می کند، احساس می کنیم دنیا به آخر می رسد و داعش بزودی به همه کشورهای می رسد. واقعیت این است که همه چیز باید متناسب باشد. فکر می کنم به عارضه جانبی و بازتولید اخبار ۲۴ ساعته تبدیل شده ایم.»

جودی فاستر پس ازبازیگری در فیلم های شاخص و کسب جوایز معتبر فعالیت در عرصه کارگردانی را شروع کرد. فیلم های پیشین او روانشناسانه و شخصیت محور بود در حالیکه فیلم جنایی «هیولای پول» تحولی جدی در سبک قبلی او محسوب می شود. او با اشاره به عرصه های مختلف فعالیت می گوید: «از دوران بازیگری ام راضی هستم. فوق العاده بود، فرصت بازی در فیلم های فوق العاده ای داشتم که برای من یک مدرسه سینمایی ممتاز بود. ولی کارگردانی آرزوی همیشگی من بود. داشتن دید کامل از یک فیلم و تکمیل یک کار با نگاه ویژه من، حال چه خوب یا بد یا شاید وحشتناک، و ساختن یک محصول کامل هدف من بود.»

فیلم «هیولای پول» در بخش خارج از رقابت های جشنواره بین المللی کن نمایش داده می شود و از دوازدهم ماه مه در اکران بین المللی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد