Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

چیدمان استعاری هنرمند چینی در گراند پاله پاریس

چیدمان استعاری هنرمند چینی در گراند پاله پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک اسکلت عظیم کنار محفظه های بزرگ چمبرده زده و در انتهای آن کلاه ناپلئون خودنمایی می کند. سالن بزرگ گراند پاله پاریس میزبان اشیا غریب و بزرگ است. از

آگهی

یک اسکلت عظیم کنار محفظه های بزرگ چمبرده زده و در انتهای آن کلاه ناپلئون خودنمایی می کند. سالن بزرگ گراند پاله پاریس میزبان اشیا غریب و بزرگ است. از سال ۲۰۰۷ نمایشگاه «مانیومنتا» گراند پاله، به نمایش نوبتی آثار هنرمندان مختلف اختصاص داده شده است. این بار، چیدمان هوانگ یونگ پینگ به نام «امپراتوری ها» (Empires) استعاره ای از قدرت، سرمایه و جهانی شدن در نمایش است.

مسئول این نمایشگاه می گوید: «چیدمان پر از علایم و نماد است. اژدها نماد یک بازی است که سرزمینی را در برگرفته است، محفظه ها می توانند نمادی از بازی چینی موسوم به ما جونگ و کلاه ناپلئون هم نماد شطرنج است. این سه المان نماد بازی قدرت و استراتژی جهانی شدن هستند. البته اضافه می کنم که کانتینرها نماد ثروت های جابجا شده و یا انتقال و محافظت از فرودستان است. بازی و فضای بین این دو دسته از موضوعات مورد توجه این هنرمند است.»

هوانگ یونگ پینگ (Huang Yong Ping) پس از تظاهرات معروف میدان «تیان آن من» پکن در سال ۱۹۸۹، به پاریس مهاجرت کرد. اوهفتیمن هنرمندی است که عهده دار برپایی چیدمان در نمایشگاه مانیومنتا (Monumenta) گراند پاله شده است. هنرمند چینی می گوید: «بخشی از این پروژه برداشت و تجربه شخصی من است. ولی امروز دنیا به عنوان یک عنصر مهم تاثیر خود را در آن گذاشته است. این پروژه نمی تواند با واقعیت جهان امروز بی ارتباط باشد.»

چیدمان شامل ۳۰۵ محفظه روی هم چیده شده، ۳۱۵ ستون مهره و ۵۶۸ دنده است که در چهار کارخانه در فرانسه و چین ساخته شده است. کل مجموعه با وزن تقریبا ۱۰۰۰ تن، توسط ۶۰ نفر طی ۱۱ روز نصب شده است. نمایشگاه «امپراتوری» اثر هوانگ یونگ پینگ، هنرمند چینی تا ۱۸ ژوئن در گراند پاله پاریس در نمایش است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟