Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نمایشگاه نقاشان امپرسیونیست در «نقاشی باغ مدرن: مونه تا ماتیس»

نمایشگاه نقاشان امپرسیونیست در «نقاشی باغ مدرن: مونه تا ماتیس»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آکادمی سلطنتی هنر لندن میزبان نمایشگاه «نقاشی باغ مدرن: مونه تا ماتیس» است. نمایشگاه با بیش از ۱۲۰ نقاشی از قرن نوزدهم تا اوایل قرن بیستم، باغ را به

آگهی

آکادمی سلطنتی هنر لندن میزبان نمایشگاه «نقاشی باغ مدرن: مونه تا ماتیس» است. نمایشگاه با بیش از ۱۲۰ نقاشی از قرن نوزدهم تا اوایل قرن بیستم، باغ را به فضای دورن آورده است. آثار در نمایش، شامل مجموعه قابل توجه ای از آثار کلود مونه، نقاش امپرسیونیست فرانسوی است. آثار نقاشان امپرسیونیست و آوانگارد دیگر مانند ماتیس و واسیلی کاندینسکی نیز در معرض دید است.

برگزار کننده نمایشگاه می گوید: «مونه هنرمند خارق العاده ای نبود ولی باغبان منحصر بفردی بود. شاید همه ندانند که او تا چه اندازه طرفدار و عاشق گیاهان بود و در این باره اطلاع داشت. هنر و باغ با زندگی حرفه ای او پیوند جدا نشدنی دارد. او بنیان نمایشگاه است و تاریخ کارهای او، جدول زمانی نمایشگاه است.»

باغ کلود مونه در نرماندی، در شمال فرانسه منبع الهام این نقاش امپرسیونیست بود. باغ آبی ذوق او را برای کشیدن بعضی از بهترین آثار برانگیخت. با غرش توپ های جنگ در نرماندی و فرار ساکنان، مونه در پشت بوم نقاشی اش ایستاد. سه بخش اثر «نیلوفرهای آبی» که در سال های ۱۹۱۵ تا ۱۹۲۶ کشیده شده اند، برای اولین بار در بریتانیا، با هم به نمایش گذاشته شده است. اثر «نیلوفرهای آبی زمان جنگ»، در پایان جنگ جهانی اول به دولت فرانسه اهدا شد.

«نقاشی باغ مدرن: مونه تا ماتیس» تا ۲۰ آوریل در آکادمی سلطنتی هنر در لندن برقرار خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟