«ویرانی»؛ راک اند رول ترین فیلم ژان مارک واله

«ویرانی»؛ راک اند رول ترین فیلم ژان مارک واله
نگارش از Euronews

فیلم « ویرانی» با بازی جک جیلنهال، درباره دیویس یک بانکدار موفق است که به دنبال از دست دادن همسرش در یک حادثه رانندگی، زندگی اش دستخوش نابسامانی می شود.

با اینحال آنچه که موجب تغییر در زندگی دیویس می شود نگاشتن یک شکایت نامه به یک شرکت فروش دستگاههای خودپرداز است. نامه نگاری با شرکت مزبور ادامه می یابد و دیویس خاطرات زندگی گذشته اش را برای گیرنده نامه بازگو می کند.

جک جیلنهال درباره بازی در این فیلم می گوید: «داستانی نامتعارف درباره چیزی که می تواند کاملا عادی به نظر رسد. برایم جالب است وقتی مردمی که این فیلم را دیده اند می گویند اوه، فیلم واقعی به نظر می رسد. در حالیکه بیینده نمی تواند پیش بینی کند چه اتفاقی در حال روی دادن است. لحظه های فراوانی در فیلم وجود دارد که شما را به خنده می اندازد. سفری نه چندان معمولی در وضعیتی به ظاهر سراسر پیش پا افتاده.»

نامه های دیویس توجه کارن، مسئول خدمات مشتریان را به خود جلب می کند و بین این دو کم کم رابطه ای عاطفی شکل می گیرد. با کمک کارن و پسرش کریس، زندگی نابسامان دیویس دچار تحول می شود.

نائومی واتس که نقش کارن را در این فیلم بازی کرده می گوید: « تصور چنین شیوه ای برای غلبه کردن بر اندوه دشوار است. ولی اگر اندوه را واکاوی کنیم، می بینیم که تعریف پذیر نیست. اندوه در وضعیتهای مختلف برای آدمهای مختلف پدید می آید.»

ژان مارک واله، کارگردان «ویرانی»، این فیلم را راک اند رول ترین فیلم در کارنامه هنری خود می داند. این شاید به دلیل موسیقی متن فیلم است که درون مایه اندوه و عشق را به نمایش می گذارد.

«ویرانی» در فستیوال بین المللی فیلم تورنتو در سپتامبر گذشته به نمایش درآمد و از ششم آوریل به روی پرده سینماهای اروپا خواهد رفت.