سفر از دریچه دید هنرمندان، موضوع نمایشگاهی در برلین

سفر از دریچه دید هنرمندان، موضوع نمایشگاهی در برلین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در دنیای امروز اگر نگاهی دقیق به اطراف بیندازیم، می بینیم که همه ما بنوعی در سفر هستیم. یا سوار بر خودرو در مسیر کار یا سوار بر قطار برای تعطیلات

آگهی

در دنیای امروز اگر نگاهی دقیق به اطراف بیندازیم، می بینیم که همه ما بنوعی در سفر هستیم. یا سوار بر خودرو در مسیر کار یا سوار بر قطار برای تعطیلات. سفر از دریچه دید هنرمندان، موضوع تازه ترین نمایشگاه موزه «چاپ و نقاشی» شهر برلین است که بخشی از سازمان دولتی موزه های برلین محسوب می شود.

بیش از صد اثر از هنرمندان پنج کشور در این نمایشگاه در معرض دید عموم گذاشته شده اند. کلیه تصویرسازی های ارائه شده در این نمایشگاه بنوعی به موضوع سفر مرتبط هستند.

اینا دینتر، مدیر این نمایشگاه می گوید: «سفر همیشه موضوع مهمی برای مردم بوده است. آنها به محیط اطراف خانه خود را با پای خود سفر می کنند تا چیزهای بیشتری بیابند. سفر، یافتن پاسخ برای سوالهای مطرح در زندگی است: به کجای جهان تعلق دارم؟ کجا خانه است و کجا غربت؟»

در میان این آثار می توان زائرانی را دید که در سفر به خودسازی می پردازند، یا قایقهایی را دید که برای گردشگران سرخوش خاطره می سازند، یا ساختمانهایی که شهرها از آنها هویت گرفته اند. همان طور که انتظار می رود، عناصری مثل قطار، خودرو و کشتی از عناصر پررنگ آثار ارائه شده در این نمایشگاه هستند.

هاینریش شولز آلکاپه، مدیر موزه می گوید: «آثار تصویری چاپی رسانه مهمی محسوب می شوند، درست مثل کتاب. آنها چندوجهی هستند. دقیقا مثل این تصویر فوق العاده زیبا از کولوسئوم که اینجا پشت سر من قرار دارد. نسخه های زیادی از این تصویر تا دهه سی میلادی خلق شد و کپی های آن را در حراجهای آثار هنری می توانید پیدا کنید. این همان چیزی است که شما از سفر به عنوان رهاورد سفر می آورید تا به دوستان خود نشان بدهید.»

برای بازدید از این نمایشگاه تا پایان ماه سپتامبر یعنی حدود شش ماه دیگر فرصت دارید. شاید ایده بدی نباشد که برای بازدید از نمایشگاهی با موضوع سفر، سفری به برلین ترتیب دهید و مشاهدات خود را با آن چه در نمایشگاه از دید هنرمندان عرضه شده است مقایسه کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟