بزودی در سینماها: معرفی چند فیلم دیدنی

بزودی در سینماها: معرفی چند فیلم دیدنی
نگارش از Euronews

فیلم «نینا» زندگی نینا سیمون خواننده جاودانه جاز و بلوز آمریکایی را بر پرده سینما زنده می کند. اما انتشار پیش نمایش آن موج انتقاد در شبکه های اجتماعی را به همراه داشت. مننقدان و هواداران نینا سیمون گفته اند زوئی سالدانا (Zoe Saldana) هنرپیشه آمریکای لاتین تبار که در فیلم آواتار بازی کرده بود، برای ایفای نقش نینا سیمون به اندازه کافی سیاه نیست. این درحالی است که مسئله به حاشیه راندن رنگین پوستان و بویژه سیاهپوستان در هالیوود و در گزینه های اسکار امسال اخیرا مورد توجه افکار عمومی قرار گرفته است. فیلم «نینا» از زندگی نینا سیمون خواننده و صدای جنبش حقوق مدنی سیاهان آمریکا ۲۲ آوریل اکران عمومی می شود.

فیلم «دوست داشتن وینسنت» (Loving Vincent) انیمیشن زندگی ونسان ون گوگ، نقاش معروف هلندی است. در چند هفته اخیر پیش نمایش فیلم در اینترنت بیش از ده میلیون بیننده داشته است. مراحل ساخت فیلم با هدایت دوروتا کوبیلا ، کارگردان و نقاش لهستانی و هیو ولشمن بریتانیایی با همکاری ۸۰ هنرمند در جریان است. هر فریم فیلم ابتدا با بازی بازیگران ضبط و سپس توسط دوروتا کوبیلا روی بوم نقاشی شده است. فیلم که براساس ۸۰۰ نامه شخصی و ۱۲۰ اثر نقاش هلندی ساخته شده قرار است پاییز ۲۰۱۶ اکران شود.

نمایش فیلم «شکارچیان روح» (Ghostbusters) در دهه ۸۰ میلادی با استقبال جهانی همراه بود. این فیلم به کارگردانی اوان دیتمن و با بازی بیل ماری بعدها بصورت مجموعه و انیمیشن نیز ساخته شد. موضوع اصلی فیلم دانشمند عجیب و غریبی است که به شیوه خود به جنگ ارواح می رود. حالا سی سال بعد، نسخه تازه «شکارچیان روح» با حضور شخصیت های زن ساخته شده است. در حالیکه پیش نمایش فیلم در اینترنت منتشر شده اما از تغییرات پلات جزییاتی در دسترس نیست. فیلم «شکارچیان روح» قرار است تابستان ۲۰۱۶ به سینماها بیاید.