انیمیشن «انومالیسا» اثری نامتعارف و خلاق

انیمیشن «انومالیسا» اثری نامتعارف و خلاق
نگارش از Euronews

در برنامه این هفته «سینمای دیگر»، انیمیشن نامتعارف انومالیسا را معرفی می کنیم که بوسیله چارلی کافمن و دوک جانسون تهیه و کارگردانی شده است.

انیمیشن انومالیسا که به سبک استاپ موشن ساخته شده، داستان نویسنده ای به نام مایکل استون را روایت می کند که به شهر سینسینتی در اوهایو سفر می کند تا آخرین کتابش را در یک همایش معرفی کند.

برای مایکل افسرده، همه انسان های اطرافش از جمله همسر و پسرش شبه هم به نظر می رسند. تا اینکه او لیزا یکی از طرفدارانش را ملاقات می کند که منتظر سخنرانی اوست.

فیلم بطور موفقی از تکنیک بهره گرفته است بطوری که در نهایت شما فراموش می کنید که شخصیت ها نه توسط انسان ها که توسط عروسک ها بازی شده است.

با صمیمی شدن مایکل و لیزا، فیلم اوج می گیرد و تماشاگران شاهد صحنه هایی از سکس در این انیمیشن می شوند، صحنه هایی که ما نمی توانیم اینجا نمایش دهیم. فیلم با رتبه R در آمریکا به نمایش درآمده است که بمعنای آنست که افراد زیر ۱۷ سال باید این فیلم را بهمراه والدین یا یک بزرگسال تماشا کنند.

این درام غم انگیز عواطف انسانی را در هر یک از ما بر می انگیزد. انومالیسا اثر درخشانی از نظر خلاقیت، تخیل و دقت ارائه می کند. امیدوارم که شما هم همچون من از آن لذت ببرید.