Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کنسرت کلاسیک برلین در استقبال از پناهجویان

کنسرت کلاسیک برلین در استقبال از پناهجویان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سالن فیلارمونیک برلین کنرستی را برای پناهجویان تازه وارد به این شهر برگزار کرد. رهبری این کنسرت کلاسیک را سه تن مطرح ترین آهنگسازان مقیم برلین از

آگهی

سالن فیلارمونیک برلین کنرستی را برای پناهجویان تازه وارد به این شهر برگزار کرد. رهبری این کنسرت کلاسیک را سه تن مطرح ترین آهنگسازان مقیم برلین از جمله دانیل بارنبويم٬ آهنگساز و نوازده اسرائیلی آرژانتینی به عهده داشتند. وی می گوید: «هدف موسیقی سرگرمی نیست موسیقی جان و دل شما را هدف می گیرد. دلم می خواهد که پناجویانی که به این کنسرت آمدند نیز با جان و دل به موسیقی گوش دهند.»

این کنسرت با حمایت مقامات دولتی و تحت عنوان «به جمع ما خوش آمدید» با حضور ده ها مهاجر تازه وارد برگزار شد. اکثر آنها از این تصمیم مقامات آلمانی خوشحال و راضی به نظر می رسند. یکی از آنها می گوید: «من از طرف تمامی پناهجویان٬ سوری ها و افغان ها از شما سپاسگزاری می کنم. ما روز بسیار خوبی را زندگی کردیم و از موسیقی لذت بردیم.» دیگری می گوید: «احساس وصف نشدنی دارم از اینکه این نوازندگان ما را دعوت کردند و برای ما نواختند. حقیقتا سپاسگزارم.» دیگری هم می افزاید: «از مردم و دولت آلمان ممنونم که این فرصت را برای ما فراهم کردند.»

سیمون راتل که از سال ۲۰۰۲ تاکنون رهبر فیلارمونیک برلین است می گوید: «من معمولا درباره سیاست ابراز نظر نمی کنم. اما نمی توانم بپذیرم که در دنیایی زندگی می کنیم که میلیون تن آواره و بی خانمه مان دارد. من مفتخرم٬ همه ما مفتخر هستیم که کشور ما به این آوارگان در این وضعیت وحشتناک سخت کمک می کند.»

آلمان سال گذشته حدود یک میلیون و یکصد هزار پناهجو پذیرفت که بالاترین رقم در مقایسه با کشورهای دیگر اروپایی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟