Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آپارتمان جیمی هندریکس در لندن به موزه عمومی تبدیل شد

آپارتمان جیمی هندریکس در لندن به موزه عمومی تبدیل شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در آپارتمان جیمی هندریکس، خواننده و نوازنده گیتار سرشناس در مرکز لندن به روی عموم باز شده است. با نصب پلاک میراث بریتانیا و بازگرداندن زیبایی رنگارنگ

آگهی

در آپارتمان جیمی هندریکس، خواننده و نوازنده گیتار سرشناس در مرکز لندن به روی عموم باز شده است. با نصب پلاک میراث بریتانیا و بازگرداندن زیبایی رنگارنگ دهه ۶۰ میلادی، این آپارتمان اکنون بخشی از موزه «هندل و هندریکس» است. موزه «هندل و هندریکس» به بزرگداشت این دو موسیقیدان اختصاص دارد که با فاصله دو قرن در همسایگی هم زندگی می کردند.

کریستین لوید، استاد و مدیر علمی یکی از مراکز دانشگاه کویینز می گوید: «امتیاز این خانه این بود که همسایه ای نداشت. برای اینکه خیابان در آن زمان محله مسکونی نبود. او می توانست با صدای بلند موسیقی بزند. ضمنا کلوپ موسیقی معروف «اسپیک ایزی» هم در فاصله ده دقیقه ای اینجا است. بعد از کلوب با دوستانش اینجا جمع می شدند. آن وقت جیمی ۲۵ ساله بود. حتما در اینجا به آنها خوش می گذشت.»

اتاق جمیمی هندریکس، که او بیشتر اوقاتش را در آن می گذراند با دقت حفظ و بازسازی شده است، کف اتاق با یک فرش ایرانی پوشیده شده، شال دوره ویکتوریای مورد علاقه او از بالای تخت آویزان و گیتار آکوستیک و یک بطری شراب ارزان قیمت دم دست است.

کریستین لوید می گوید: «گیتارش همیشه اینجا روی تخت بود، نزدیک دستش بود. در حقیقت بسیاری از ترانه های معروفش را نه با گیتار برقی، بلکه با همین گیتار آکوستیک ساخت. او بدون وقفه می نواخت و می نواخت. مردم به جیمی هندریکس به عنوان یک نابغه موسیقی نگاه می کنند. فراموش نکنیم که او برای ساختن موسیقی اش سخت کار می کرد.»

جیمی هندریکس متولد شهر سیاتل در آمریکا، سال ۱۹۶۶ به دعوت یک تهیه کننده موسیقی به لندن آمد، گروه اش را تشکیل داد، آلبوم های تحسین برانگیز منتشر کرد و با تورهای گسترده و سبک ویژه نواختن گیتار شهرت بین المللی بدست آورد. سپتامبر ۱۹۷۰، جیمی هندریکس در سن ۲۷ سالگی بعلت مصرف زیاد مواد مخدر در لندن درگذشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟