مریل استریپ رییس هیات داوران جشنواره برلین شد

مریل استریپ رییس هیات داوران جشنواره برلین شد
نگارش از Euronews

مریل استریپ ریاست هیات داوران جشنواره بین المللی فیلم برلین را برعهده خواهد داشت. این برای نخستین بار است که این ستاره شصت و شش ساله آمریکایی و برنده سه جایزه اسکار، به عنوان رییس هیات داوران در یک جشنواره بین المللی نقش آفرینی می کند.

دایتر کوسلیک، دبیر جشنواره در باره او می گوید: «مریل استریپ از نظر نامزدی و فتح جایزه اسکار رکوردارترین بازیگر زنده زن دنیاست. او تاکنون چندین بار در برلینانه حضور داشت و بنابراین غریبه نیست. او قطعا در دنیای فیلم یک حرفه ای محسوب می شود، حتی اگر سابقه حضور در هیات داوران و یا ریاست آنرا نداشته باشد. به نظرم او از پس وظیفه اش به شایستگی برخواهد آمد برای اینکه علاوه بر مهارت های بازیگری، انسان بزرگی هم هست.»

افتتاحیه جشنواره کن با «درود بر سزار» برادران کوئن

طنز منحصر به فرد برادران کوئن، تبحر در شخصیت پردازی و روایت منحصر بفرد ژوئل و اتان کوئن، دستمایه ای شده برای دست اندرکاران جشنواره برلین تا «درود بر سزار»، آخرین ساخته این دو را به عنوان فیلم افتتاحیه امسال انتخاب کنند.

داستان تازه ترین ساخته برادران کوئن به دهه ۱۹۵۰ میلادی برمی گردد، جایی که جاش برولین در نقش یک کارچاق کن استودیوهای هالیوودی ظاهر شده. در این کمدی یک روز از مشکلات روزمره یک استودیوی فیلم سازی به تصویر کشیده شده است.

جشنواره امسال یازدهم فوریه با نمایش فیلم درود بر سزار برادران کوئن آغاز می شود. انتظار می رود اکثر ستاره های این فیلم نظیر جورج کلونی و جاش برولین به این منظور به برلین سفر کنند. این فیلم کمدی که به تازگی در لُس آنجلس روی پرده رفته در بخش خارج از مسابقه، اکران خواهد شد.