Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افتتاح نمایشگاه «هنر از هولوکاست» در برلین

افتتاح نمایشگاه «هنر از هولوکاست» در برلین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از بزرگترین نمایشگاههای هولوکاست در موزه تاریخی برلین برپا شده است. نمایشگاه که با حضور آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و در آستانه روز گرامیداشت

آگهی

یکی از بزرگترین نمایشگاههای هولوکاست در موزه تاریخی برلین برپا شده است. نمایشگاه که با حضور آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و در آستانه روز گرامیداشت قربانیان هولوکاست افتتاح شد شامل آثارهنری قربانیان و جان بدربردگان این جنایت است.

آثار آبرنگ نلی تول که در سالهای ۱۹۴۲ و ۱۹۴۳ میلادی در سن شش سالگی با مادرش در اتاق کوچک یک خانواده لهستانی مخفی زندگی کرد در نمایشگاه عرضه شده است. نلی تول پس از جنگ به آمریکا مهاجرت کرد و حال در سن هشتاد سالگی در محل نمایشگاه می گوید: «برای نسل آینده تجربه فوق العاده ای است تا از آن یاد بگیرند. هنر برای من نوعی درمان بود. من را از فاجعه ها نجات داد و مشغول کرد، در آن اتاق نشسته بودیم و نمی توانستیم بیرون برویم. ناجی من شدند اسم آنها را دوستان آبرنگی ام گذاشتم.»

یکصد اثر به نمایش در آمده از میان شش هزار کار هنری دوره هولوکاست انتخاب شده اند که معمولا در مرکز یادواره هولوکاست دولت اسراییل به نام «یادواره یادواشم» نگهداری می شوند. برای نمایش این آثار در برلین مذاکرات طولانی در جریان بود. مدیر مرکز «یادواره یادواشم» می گوید: «برلین جای مناسبی است زیرا در برلین شروع شد و این ایدئولوژی هنوز به نوعی در این جا پرسه می زند. جامعه و دولت آلمان تعهد و مسئولیت بسیار بسیار مهمی نسبت به آینده دارند. فکر کردیم این پیام انسانی باید در اول برلین ارائه شود.»

آنگلا مرکل گفت: «آثار هنری نمایش داده شده در اینجا، هر یک به نوعی و شیوه ای، به ما نشان می دهد که باید همیشه آنچه را که روی داد بخاطر داشته باشیم و همیشه به قربانیان آن فکر کنیم و حداکثر تلاش خود را به کار بریم تا این رویداد هرگز تکرار نشود.»

نمایشگاه «هنر از هولوکاست» تا سوم آوریل در موزه تاریخی برلین در نمایش خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟