فهرست بهترین فیلم های ۲۰۱۵ منتخب منتقدان سینمایی

فهرست بهترین فیلم های ۲۰۱۵ منتخب منتقدان سینمایی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مراسم بیست و یکیمن دوره جایزه منتقدان سینمایی هفدهم ژانویه برگزار شد. «اسپات لایت» «اسپات لایت» (مرکز توجه) فیلم منتخب و برنده این دوره جایزه

آگهی

مراسم بیست و یکیمن دوره جایزه منتقدان سینمایی هفدهم ژانویه برگزار شد.

«اسپات لایت»
«اسپات لایت» (مرکز توجه) فیلم منتخب و برنده این دوره جایزه منتقدان سینمایی شد. این درام روزنامه نگاری به کارگردانی تام مک کارتی برنده بهترین فیلمنامه و گروه بازیگران نیز شد. استیو گولین، تهیه کننده گفت خبرنگارانی که روایتشان را در این فیلم نمایش دادیم، منحصر بفرد اند، بازمانده های تمام بی عدالتی ها که درسراسر دنیا روی می دهد. فیلم «اسپات لایت»،روایت تلاش گروه اسپات لایت روزنامه بوستون گلوب چاپ بوستون، برای افشای سواستفاده جنسی گسترده از کودکان در بوستون است. منتقدان گفته اند فیلم با متانت کامل جزییات تکان دهنده را نشان داده و بدون قهرمان سازی شخصیت ها به مخاطب و سوژه های آن در زندگی واقعی احترام کامل ادا کرده است. فیلم نامزد دریافت شش اسکار نیز شده است.

«بازگشته»
لئوناردو دی کاپریو بهترین بازیگر منتخب منتقدین برای فیلم «بازگشته» بود. او که پیشتر برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نیز شده بود در مراسم حضور نداشت. فیلم به کارگردانی الخاندرو اینیاریتو روایت شکارچی قرن نوزدهمی و تلاش او برای بقا در میان سختی های طبیعت و خیانت همراهانش است. «بازگشته» براساس واقعیت تهیه شده است.

«اتاق»
بری لارسون برنده جایزه بهترین بازیگر زن در فیلم «اتاق» به کارگردانی لنی ابراهامسون شد. بازیگر ۲۶ ساله برنده جایزه گلدن گلوب نیز شده و بخت او برای اسکار خوب به نظر می رسد. فیلم، داستان مادر جوان و پسر او است که ۵ سال در اتاقی کوچک اسیر پدر بدرفتار هستند و سرانجام با نقشه پسر فرار می کنند.

«کرید» سیلوستر استالونه برنده بهترین بازیگر نقش دوم در فیلم «کرید» شد. ایفای نقش راکی اولین گلدن گلوب و نامزدی اسکار را نصیب بازیگر ۶۹ ساله کرد.

«دختر دانمارکی»
آلیسیا ویکاندر، بازیگر سوئدی برنده بهترین بازیگر نقش دوم در فیلم «دختر دانمارکی» شد. فیلم اقتباسی آزاد از زندگی یک هنرمند تراجنس دانمارکی در اوایل قرن بیستم (با بازی ادی ردمین) و همسر او است.

«کوتاه بزرگ»
فیلم «کوتاه بزرگ» برنده جایزه بهترین کمدی، فیلمنامه اقتباسی شد و برای کریستین بیل جایزه بهترین بازیگر کمدی را به ارمغان آورد. فیلم که برای ۵ اسکار نامزد شده، نگاهی متفاوت و تازه به بحران اقتصادی سال ۲۰۰۰ آمریکا و نقش مخرب نهاد های مالی در بروز آن است.

«مکس دیوانه: جاده خشم»
«مکس دیوانه: جاده خشم» برنده ۸ جایزه شد؛ بهترین کارگردان جرج میلر، طراحی تولید، طراحی لباس چهره و جلوه های تصویری، بهترین فیلم حادثه ای و بهترین بازیگر برای تام هاردی شد.
فیلم در ده رشته نامزد اسکار شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد