آخرین رقص «سیلوی گیلم» ستاره فرانسوی باله

با همکاری
آخرین رقص «سیلوی گیلم» ستاره فرانسوی باله
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

او را «بالرین بی نظیر» نامیده اند. تا چند روز دیگر او آخرین رقص اش را به اجرا می گذارد. «سیلوی گیلم» ستاره اپرای پاریس در ۱۹ سالگی، بعنوان رقاص و

او را «بالرین بی نظیر» نامیده اند. تا چند روز دیگر او آخرین رقص اش را به اجرا می گذارد. «سیلوی گیلم» ستاره اپرای پاریس در ۱۹ سالگی، بعنوان رقاص و بالرین تا سال ۲۰۰۸ در باله سلطنتی لندن فعالیت کرد. او که با انتخابهای رادیکالش در رقص و اجرای نمایشی شناخته می شود، تصمیم دارد که از حرفه اش بازنشسته شود. سیلوی گیلم را در آخرین شب اجرای اروپایی اش در اتریش ملاقات کردیم.

«زندگی پیش می رود» آخرین اجرای اروپایی سیلوی گیلم در اتریش روی صحنه رفت و بعد از اجرای ژاپن، او که یکی از مشهورترین رقصنده های جهان است تصمیم دارد اجرای رقص را کنار بگذارد.

سیلوی گیلم می گوید: «از نظر من این کار درباره عدم درک، شکست، عدم توانایی در گوش دادن و نگاه کردن به جهان است. نوعی گفتگوی خاموش با درختی روی صحنه. درباره اشتیاق به اتحاد و یگانگی، اشتیاق برای فهمیدن و سپس نجات یکدیگر. دست کم در ذهن من به این شکل است و در بدن من این حس با موسیقی در هم می پیچد. این حسی است که من دارم.»

او می افزاید: «می توانم بگویم که اینها آخرین اجراهای من است و بعد به خودم استراحت بدهم و اگر هم این کارها عالی نباشند، نمی خواهم ویدئوهایشان را نگاه کنم تا برای اجرای شب بعد آنها را اصلاح کنم. می توانم این کار را بکنم اما مایل نیستم. هیچ اجرایی شبیه دیگری نیست و بعضی اوقات اشتباهات کوچکی رخ می دهد و من الان بهتر با آنها کنار می آیم زیرا آنها اشتباهات کوچکی هستند که می توانند بخشی از حس نهایی کار باشند و این چیزی است که من آموخته ام که قبولشان کنم.»

سیلوی گیلم، پیشگام رقص زنان، قهرمان حمایت از تنوع زیستی است و تلاش می کند آگاهی محیط زیستی مردم را افزایش دهد.

او می گوید: «من به سوپر مارکت ها نمی روم زیرا آنها در حال تخریب سیاره ما هستند. آنها ما را نابود می کنند و باعث درد و رنج فزاینده می شوند. آنها مهارتها و حرفه ها را نابود می کنند و رنج زیادی به حیوانات تحمیل می کنند. وقتی به این چیزها فکر می کنم، باورم نمی شود که انسان ها می توانند چنین کارهایی بکنند. من نمی خواهم بخشی از این فرایند تخریب باشم.»

سیلوی همیشه با رقصیدن بدنبال ارتباط با مردم بوده است. زندگی آینده او نیز در همین جهت حرکت خواهد کرد.

سیلوی گیلم می گوید: «البته که ایده هایی دارم زیرا نمی توانم زندگی ام را متوقف کنم، گرچه بخش از زندگی ام در اینجا متوقف می شود. اما بعنوان یک فرد هنوز وجود دارم بنابراین دیدگاهها، اشتیاق ها و کارهایی دارم که تا حالا فرصت انجامشان را نداشته ام. اما به هیج وجه نمی خواهم از ترس همه چیز را برنامه ریزی کنم تا از چنین لحظه مهمی در زندگی ام اجتناب کنم. بنابراین به زمان احتیاج دارم تا بفهمم واقعا کی هستم و بدون رقصیدن می خواهم چه کسی باشم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا