Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نمایش همزمان هنر طرفدار و مخالف نازی ها در هامبورگ

نمایش همزمان هنر طرفدار و مخالف نازی ها در هامبورگ
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«سالهای سیاه» عنوان نمایشگاهی در موزه راه آهن هامبورگ با شصت اثر هنری است. نمایشگاه دو طیف مختلف آثاری هنری، گروهی که در مخالفت با رژیم نازی ساخته

آگهی

«سالهای سیاه» عنوان نمایشگاهی در موزه راه آهن هامبورگ با شصت اثر هنری است. نمایشگاه دو طیف مختلف آثاری هنری، گروهی که در مخالفت با رژیم نازی ساخته شده اند و هنر مورد تایید نازی ها برای مصرف پروپاگاندای سیاسی را در تقابل با هم نمایش می دهد. این مجموعه شامل آثار هنرمندان بزرگی از جمله پیکاسو و لودویگ کرشنر است.

برگزار کننده نمایشگاه با اشاره به احتمال بحث برانگیز آن می گوید: «امید ما این است که به بحث ها دامن بزند. این یک نمایشگاه هنری است ولی جنبه تاریخی آن بسیار مهم است.»

در حالیکه بعضی از این آثار هنری از جمله مجسمه برنزی قهرمان مشت زنی آلمان مورد تایید نازی ها و از نمونه های آثار بزرگ تلقی می شد، بعضی دیگر با تحقیر مقام های رژیم نازی، به عنوان هنر ضاله حذف شدند. یکی از نقاشی های سال ۱۹۴۲ پابلو پیکاسو، در مرکز بخش هنر مخالف نازیسم خودنمایی می کند. پیکاسو این اثر را طی دو سال بدنبال اشغال پاریس توسط ارتش آلمان هیتلری نقاشی کرد. بسیاری از هنرمندانی که آثارشان در این نمایشگاه عرضه شده مورد آزار رژیم نازی واقع شده و مجبور به تبعید شدند.

بخش پایانی نمایشگاه یکی از سیاه ترین چهره های نازی را آشکار می کند. نمایشگاه «سالهای سیاه» تا ژوئیه سال ۲۰۱۶ در موزه راه آهن هامبورگ دایر خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟