اکران فیلم «خرچنگ» کمدی سیاهی از تاهل یا تجرد

اکران فیلم «خرچنگ» کمدی سیاهی از تاهل یا تجرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

خرچنگ (The Lobster) فیلمی تیره و ترس آور دیگری از یورگوس لانتیموس، دنیایی را ترسیم می کند که مجردها در آن جایی ندارند. این کمدی سیاه و طعنه آمیز با

آگهی

خرچنگ (The Lobster) فیلمی تیره و ترس آور دیگری از یورگوس لانتیموس، دنیایی را ترسیم می کند که مجردها در آن جایی ندارند.

این کمدی سیاه و طعنه آمیز با نگاهی متفاوت به مجرد یا مزدوج بودن به عنوان یکی از موضوعات رایج جهانی می پردازد. مجرد ها ۴۵ روز وقت دارند تا یا زوجی پیدا کنند وگرنه به حیوان یا هیولای مورد نظرشان تبدیل شوند.

در افتتاحیه فیلم در فستیوال فیلم لندن کولین فارل، بازیگر ایرلندی فیلم با اشاره به کم شدن فشار اجتماعی نسبت به مجرد بودن می گوید: «درست است که هنوزم بعضی ها اصرار می کنند تا دوستان مجرد را با دیگران آشنا کنند ولی باورهای اجتماعی مثل ده بیست سال پیش نیست. آنوقتها اگر تا بیست و هشت سالگی مجرد میماندی گویی که یک مشکلی داری. اما حالا خیلی ها زندگی حرفه ای برایشان مهم است و این بیشتر بعنوان یک انتخاب شخصی تلقی می شود.»

فیلم از بازیگران شناخته شده بین المللی معتبر بهره برده است. یورگوس لانتیموس، کارگردان یونانی فیلم با اشاره به همکاری خوب بین بازیگران و گروه فیلمسازی گفت: «تعدادمان زیاد بود و خیلی ها را نمی شناختم. با وجود این همه چیز خیلی خوب پیش رفت.» فیلم «خرچنگ» با کسب جایزه ویژه داوران جشنواره کن امسال، در جشنواره های مختلفی نمایش داده شد و اکنون در سینماهای دنیا در اکران است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«دوازده میلیون جوان مجرد به مثابه بمب اتم برای ایران»

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید