Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

«بانویی با وانت» روایت سینمایی زندگی زن بی خانمان بریتانیایی

«بانویی با وانت» روایت سینمایی زندگی زن بی خانمان بریتانیایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم «بانویی با وانت» روایت واقعی دوستی یک نویسنده و یک زن بی خانمان است. مری شپرد، زن بی خانمان بریتانیایی پس از دوستی با آلن بنت، نویسنده و نمایش

آگهی

فیلم «بانویی با وانت» روایت واقعی دوستی یک نویسنده و یک زن بی خانمان است. مری شپرد، زن بی خانمان بریتانیایی پس از دوستی با آلن بنت، نویسنده و نمایش نامه نویس وانت قراضه اش را موقتا در مقابل خانه او پارک کرد، اما این اقامت تا پانزده سال و تا مرگ مری شپرد ادامه پیدا کرد.

مراسم افتتاحیه فیلم «بانویی با وانت» در جشنواره فیلم لندن برگزار شد. مگی اسمیت، هشتاد ساله و یکی از با نفوذترین بازیگران تئاتر و سینمای بریتانیا نقش مری شپرد را ایفا می کند. او بارها جوایز معتبر از جمله دو اسکار کسب کرده است.

نیکولاس هاتنر، کارگردان فیلم که کارگردان موفق تئاتر و اپرا است، در مورد بازیگری مگی اسمیت می گوید: «کسی را نمی شناسم که بتواند در یک لحظه کوتاه سکوت یا یک خط دیالوگ این همه بازی عرضه کند. وقتی او را در حال اجرای الن بنت می بینم، اوج هنر بازیگری است او یک اسطوره و یک بازیگر خارق العاده است.»

خانم شپرد واقعی تا زمان مرگش در سال ۱۹۸۹ در یک وانت در مقابل خانه خانواده بنت زندگی کرد. فیلم «بانویی با وانت» که اولین بار در فستیوال فیلم تورنتو نمایش داده شد از سیزدهم نوامبر در بریتانیا اکران می شود و از ژانویه ۲۰۱۶ در اروپا و آمریکا روی پرده خواهد رفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد