Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هیتلر کمدین می شود

هیتلر کمدین می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم هجوآمیز «ببین کی برگشته» براساس یک رمان آلمانی پرفروش به همین نام، نوشته تیمور وِرمِس ساخته شده است. فیلم با قرار دادن هیتلر در موقعیتهای نمایشی

آگهی

فیلم هجوآمیز «ببین کی برگشته» براساس یک رمان آلمانی پرفروش به همین نام، نوشته تیمور وِرمِس ساخته شده است. فیلم با قرار دادن هیتلر در موقعیتهای نمایشی در برابر آلمانی های معمولی، به شکلی شگفت انگیز تمایلاتِ تُندروانه برخی از آنها را در گفتگو با هیتلر قلّابی نشان می دهد.

دیوید وِندِت، کارگردان فیلم در مراسم افتتاحیه آن در برلین، درباره واکنش شهروندانِ آلمانی به هیتلر کمدین می گوید: «مواجه با گسترشِ راستگرایی افراطی وحشتناک بود. خیلی ها بودند که فارغ از منطقه و گروه خاصی، علیه خارجی ها بحث می کردند، علیه اسلام حرف می زدند، علیه دموکراسی صحبت می کردند. دیدن اینکه این طرز فکر چقدر گسترش پیدا کرده وحشتناک بود.»

الیویر مازوچی، بازیگر فیلم هم در این باره می گوید: « دیدن اینکه چه بسیارند افرادی که خودشان را در برابر این شخصیتِ هیتلر افشا می کنند ترسناک است. آنها فکر می کردند که این کاراکتر کسی است که می توانند واقعا با او صحبت کنند و هر چه می خواهند به او بگویند. افکارشان هم بسیار خطرناک است. تجربه این فیلم به من نشان داد که مردم طبقه متوسط دارند به سوی جناح راست کشیده می شوند. باید به این مسأله فکر کنیم و از خودمان بپرسیم چرا».

کارگردان که از فیلم “بُرات” و نیز نمایشنامه “خیزش ناگزیرِ آرتور اویی” نوشته برتولت برشت هم الهام گرفته، معتقد است که هیتلر بدون حضور آلمانی های معمولی هرگز نمی توانست به قدرت برسد، او می گوید هیتلر آلمانی ها را افسون نکرده بود، بلکه آنها او را انتخاب کرده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد