Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ساخت پرخرج ترین فیلم تاریخ سینمای مجارستان

ساخت پرخرج ترین فیلم تاریخ سینمای مجارستان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

داستان کینچم، سریع ترین اسب مسابقه جهان به زودی بر روی پرده سینماها به نمایش در خواهد آمد. این اسب مجار در قرن نوزده میلادی موفق به کسب مقام اول در

آگهی

داستان کینچم، سریع ترین اسب مسابقه جهان به زودی بر روی پرده سینماها به نمایش در خواهد آمد. این اسب مجار در قرن نوزده میلادی موفق به کسب مقام اول در تمام مسابقات اسب سواری که در آن شرکت داشت، شده بود.

یورونیوز به تازگی به هنگام فیلمبرداری بر سر یکی از صحنه های کلیدی این فیلم در زمین مسابقات اسب سواری پراتر در وین حضور یافت.

تاماس هوتلاسا، تهیه کننده این فیلم می گوید: «فیلم در پایان قرن نوزدهم می گذرد و این به این معناست که ما هیچ محل مناسبی را در کشور برای فیلمبرداری نمی یابیم. در نتیجه ما مجبور هستیم همه چیز را کم و بیش تغییر دهیم. باید کوچکترین جزئیات، از مدل موها گرفته تا لباسها و گریم را با آن دوره تاریخی تطبیق دهیم.»

کینچم به معنای «گنجینه من»، اسبی بود که در سال ۱۸۷۴ در مجارستان متولد شد. پادشاهی مجارستان در آن زمان بخشی از امپراطوری اتریش-مجارستان بود.

داستان این فیلم علاوه بر سرنوشت کینچم بر روی خصومت بین ارنو بلاسکوویچ، یک اشراف زاده مجار و اتو وون اوتینگن، یک افسر اتریشی ارتش متمرکز است. عشقی پر جوش و خروش بین بلاسکوویچ و کلارا، دختر سرکش وون اوتینگن در فیلم شکل می گیرد.

اروین ناگی، بازیگر فیلم که نقش ارنو بلاسکوویچ را ایفا می کند، می گوید: «من در کودکی در صدد انتقام گیری از امپراطوری هابسبورگ برآمده بودم. این امر در طول فیلم به من کمک می کرد زیرا پدر من در این فیلم در جریان پاکسازی بعد از انقلاب کشته شده است و من به دنبال انتقام گیری هستم. از آنجایی که داستان فیلم پس از توافق اتریش و مجارستان می گذرد، انتقام گیری تنها در مسیر مسابقه اسب سواری امکان پذیر است.»

دشمن بزرگ ارنو بلاسکوویچ، اتو وون اوتینگن، قاتل پدرش است که از معتمدان فرانتس یوزف، امپراطور کشور به شمار می رود.

تیبور گاسپار، بازیگر نقش اتو وون اوتینگن در مورد نقش خود می گوید: «او یک مرد گناهکار است. پس از انقلاب مجارستان ما دوره ای از محاکمه و مجازات داشتیم. زمان زیادی می گذرد و او در موقعیت مهمی قرار می گیرد. او در جایگاه رئیس انجمن اسب دوانی سلطنتی و امپراطوری قرار می گیرد. او نیز در مسابقات اسب سواری شرکت می کند و به پیروز شدن خو می گیرد.»

با این حال اوتینگن تنها در زمین اسب سواری شکست نمی خورد چرا که عشقی پرشور بین کلارا، دختر زیرک و خوش فکر او و یک فرد مجار شکل می گیرد.

آندرآ پتریک، بازیگر نقش کلارا می گوید: «این فیلمی برای مردمان امروزی است. موضوع آن خیانت، عشق، دوستی و استقامت است: اموری مدرن که با زبانی مدرن بیان شده اند.»

این فیلم با بودجه ای ۱۰ میلیون دلاری تهیه شده است و پر خرج ترین فیلم تاریخ مجارستان به شمار می رود و ۷ میلیون دلار از بودجه آن توسط صندوق ملی فیلم مجارستان پرداخت شده است.

این پروژه بلندپروازانه پس از ۷ سال اولین اثر گابور هرندی، کارگردان آن محسوب می شود.

گابور هرندی، کارگردان و تهیه کننده فیلم می گوید: «بودجه بالای این فیلم به این معنا نیست که ما دستمان باز است. ما بودجه ای بسیار بسیار محدود داریم. واضح است که در مقایسه با سایر فیلم های مجار، این فیلم بودجه بالایی دارد اما انتظارات هم به همان میزان از این فیلم بالا است. به نظرم ما با فیلم های آمریکایی رقابت می کنیم. این فیلم باید شبیه یکی از تولیدات هالیوود باشد و ما تمام تلاش خودمان را انجام می دهیم.»

فیلم کینچم قرار است در سال ۲۰۱۶ روی پرده سینما برود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد