مایکل فاسبندر، «مکبث» جاه طلبی و جنگ قدرت

مایکل فاسبندر، «مکبث» جاه طلبی و جنگ قدرت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

افتتاحیه فیلم «مکبث» در جشنواره فیلم ادینبورگ در اسکاتلند برگزار شد. مایکل فاسبندر، بازیگر آلمانی – ایرلندی نقش اصلی تازه ترین اقتباس سینمایی تراژدی

آگهی

افتتاحیه فیلم «مکبث» در جشنواره فیلم ادینبورگ در اسکاتلند برگزار شد. مایکل فاسبندر، بازیگر آلمانی – ایرلندی نقش اصلی تازه ترین اقتباس سینمایی تراژدی ویلیلم شکسپیر را بازی می کند. این فیلم به کارگردانی جاستین کورزل، روایت جاه طلبی بی پایان و آشفتگی جنون آمیز مکبث پس از به قتل رساندن دانکن پادشاه اسکاتلند را روایت می کند.

مایکل فاسبندر با اشاره به علاقه خود به ایفای این نقش می گوید: «نقش برایم مهم بود و از آن مهمتر جلب علاقه نوجوانان به تراژدی شکسپیر است که ممکن است در مدرسه خوانده باشند ولی مشکل و غیرقابل فهم به نظر برسد.»

جاستین کورزول معتقد است تراژدی مکبث برای مخاطبان مدرن همچنان جذاب است. او می گوید: «مکبث یک اثر قوی و پرفروش است و هر چهار ساعت اقتباسی از این تراژدی در دنیا اجرا می شود.»

فیلم از صحنه های دراماتیک و چشم اندازهای خیره کننده ای که بیشتر در اسکاتلند تهیه شده بهره می برد. «مکبث» با بازی ماریون کوتیارد در نقش لیدی مکبث از 27 سپتامبر در بریتانیا و از اکتبر در کشورهای دنیا در اکران است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد

ژان لوک گدار از بنیانگذاران موج نو سینمای فرانسه و جهان درگذشت

آمازون پرایم با پخش آگهی «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» کنجکاوی هواداران و رسانه‌ها را برانگیخت