مایکل فاسبندر، «مکبث» جاه طلبی و جنگ قدرت

مایکل فاسبندر، «مکبث» جاه طلبی و جنگ قدرت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

افتتاحیه فیلم «مکبث» در جشنواره فیلم ادینبورگ در اسکاتلند برگزار شد. مایکل فاسبندر، بازیگر آلمانی – ایرلندی نقش اصلی تازه ترین اقتباس سینمایی تراژدی

آگهی

افتتاحیه فیلم «مکبث» در جشنواره فیلم ادینبورگ در اسکاتلند برگزار شد. مایکل فاسبندر، بازیگر آلمانی – ایرلندی نقش اصلی تازه ترین اقتباس سینمایی تراژدی ویلیلم شکسپیر را بازی می کند. این فیلم به کارگردانی جاستین کورزل، روایت جاه طلبی بی پایان و آشفتگی جنون آمیز مکبث پس از به قتل رساندن دانکن پادشاه اسکاتلند را روایت می کند.

مایکل فاسبندر با اشاره به علاقه خود به ایفای این نقش می گوید: «نقش برایم مهم بود و از آن مهمتر جلب علاقه نوجوانان به تراژدی شکسپیر است که ممکن است در مدرسه خوانده باشند ولی مشکل و غیرقابل فهم به نظر برسد.»

جاستین کورزول معتقد است تراژدی مکبث برای مخاطبان مدرن همچنان جذاب است. او می گوید: «مکبث یک اثر قوی و پرفروش است و هر چهار ساعت اقتباسی از این تراژدی در دنیا اجرا می شود.»

فیلم از صحنه های دراماتیک و چشم اندازهای خیره کننده ای که بیشتر در اسکاتلند تهیه شده بهره می برد. «مکبث» با بازی ماریون کوتیارد در نقش لیدی مکبث از 27 سپتامبر در بریتانیا و از اکتبر در کشورهای دنیا در اکران است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد