اولین اکران جهانی «مریخی» و «طراح لباس» در جشنواره فیلم تورونتو

اولین اکران جهانی «مریخی» و «طراح لباس» در جشنواره فیلم تورونتو
نگارش از Euronews

فیلم علمی-تخیلی «مریخی» به کارگردانی ریدلی اسکات در چهلمین دوره جشنواره فیلم تورونتو به نمایش در آمد. فیلم بر اساس رمانی علمی-تخیلی به همین نام نوشته “اندی ویر” ساخته شده است. نویسنده آمریکایی که شهرتش را مدیون انتشار همین رمان در سال ۲۰۱۱ است به همراه ریدلی اسکات در مراسم اولین اکران جهانی فیلم در فستیوال فیلم تورونتو حضور داشت.

در این فیلم مت دیمون نقش فضانوردی به نام “مارک واتنی” را بازی می کند که با گروهی دیگر از فضانوردان به مریخ سفر کرده است. پس از طوفانی شدید، همسفرانش به گمان اینکه “واتنی” مرده است، مریخ را ترک می کنند. “واتنی” تلاش می کند با ناسا تماس بگیرد تا گروهی را برای نجاتش بفرستد.

ناسا و تیم دانشمندان سخت تلاش می کنند که فضانورد «مریخی» را به خانه باز گردانند، در حالیکه همسفران او قصد دارند عملیاتی متهورانه و تقریباً غیرممکن را برای نجات او به انجام برسانند.

فیلم «مریخی» در استودیوهای فیلمبرداری «کوردا» (Korda Studios) در حومه بوداپست، پایتخت مجارستان فیلمبرداری شده است و نسخه های نمایش دو بعدی و سه بعدی آن بزودی اکران می شود.

فیلم کمدی «طراح لباس»، ساخته جوسیلین مورهاوس، کارگردان استرالیایی، یکی دیگر از فیملهای اکران شده در جشنواره فیلم تورنتو بود. موضوع فیلم عشق، انتقام، و دنیای مد در دهه ۵۰ میلادی در شهری کوچک در استرالیاست.

کیت وینسلت، در فیلم نقش طراح لباسی را بازی می کند که پس از بازگشت به شهر خودش، با طراحی هایش شهر را متحول می کند. او قبلا به خاطر قتل پسری از اهالی شهر مورد سوء ظن قرار گرفته و حال پس از بازگشت سودای انتقام گرفتن را هم در سر دارد.

فیلم «طراح لباس» پس از نمایش در جشنواره فیلم زوریخ، در سینمای کشورهای مختلف جهان، روی پرده خواهد رفت.