Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بازگشت گروه موسیقی «آ ها» با آلبوم «حک شده در فولاد»

بازگشت گروه موسیقی «آ ها» با آلبوم «حک شده در فولاد»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه نروژی «آ-ها» با یک آلبوم جدید و تور کنسرتهای جهانی، سی امین سالگرد تشکیل خود را جشن می گیرد. این گروه در دهه هشتاد میلادی، گروه موسیقی معروف

آگهی

گروه نروژی «آ-ها» با یک آلبوم جدید و تور کنسرتهای جهانی، سی امین سالگرد تشکیل خود را جشن می گیرد.

این گروه در دهه هشتاد میلادی، گروه موسیقی معروف موج نوی پاپ بود. اولین آلبوم «آ ها»، با نام «هانتینگ های اند لو» بود که این گروه را به معروفیت رساند.

از جمله معروفترین آهنگهای گروه، «زیر آرایش»، ترانه ای از آلبومی بنام «حک شده در فولاد» بود.

گروه «آ ها» در سال ۱۹۸۲ در اسلو تشکیل شد و از آن زمان، این گروه چند بار از هم پاشید و بعد اعضای آن دوباره با هم جمع شده اند. آخرین بار، پنج سال پیش بود که اعضای گروه جدا شدند.

مورتن هارکت، یکی از اعضای گروه می گوید: «این کار خیلی صحیحی است که یک مدت از هم جدا باشیم. همیشه دوست داشته ام که چشم اندازی خالی پیش رویم باشد و هیچ تعهد کاری نداشته باشم. یکی از جنبه های خوب دور بودن از گروه این است که فرصت می یابید موضوعات را هضم کنید و شاید از آنچه در گذشته بوده، درس بگیرید و ببینید شاید راههای بهتری هم برای دستیابی به آنچه می خواسته اید وجود داشته است یا نه. اما نیفتادن به دام عادتهای قبلی کار سختی است.»

«تیک آن می» آهنگی از همان آلبوم نخست گروه بود که بیش از ده میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رفت. این آلبوم جوایز متعددی از جمله دو جایزه موسیقی ویدیوی سال ۱۹۸۶ ام تی وی از آن خود کرد. آهنگ «تیک آن می» بنوبه خود بیش از هفت میلیون نسخه فروش کرد و به این ترتیب، این ترانه یکی از پرفروش ترین ترانه های پاپ جهان شد.

هارکت درباره این آهنگ می گوید: «باید با این ترانه آشتی کنیم زیرا از جهاتی، قوی تر از خودمان است. این آهنگ همیشه حضور دارد. تا حد مرگ آن را گوش کرده ایم، تا حد مرگ. منظورم این است که واقعا دیگر بعضی ها حالشان از آن بهم می خورد. اما در عین حال طوری است که مردم از آن خسته نمی شوند. این آهنگ سر جایش است و باید با آن کنار بیاییم.»

گروه «آ ها» بیش از ۸۰ میلیون آلبوم در سراسر جهان فروش کرده است. در سال ۲۰۱۰ یعنی پنج سال پیش، این گروه در کمتر از دوازده ماه توانست از محل کنسرتها، فروشهای جنبی و بازنشر آهنگهای معروف قبلی حدود ۵۰ میلیون یورو درآمد کسب کند.

حال اعضای «آ-ها» با آلبوم جدید خود بنام «حک شده در فولاد» آماده یک تور جهانی دیگرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟