Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

برگزاری سی و یکمین جشنواره آپولونیا در بلغارستان

برگزاری سی و یکمین جشنواره آپولونیا در بلغارستان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سی و یکمین جشنواره آپولونیا، یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی هنری بلغارستان برگزار شد. شهر سوزوپول در کنار دریای سیاه، هر سال در ماه اوت محل جمع شدن هنرمندان است.

استفان والدوبرو، آهنگساز و موسیقدان در باره برنامه افتتاحییه می گوید: «چیدمانی از ترانه های بلغاری از فیلم های معروف بلغاری از سالهای دهه 50 میلادی تا به امروز. ترانه هایی که مردم دوست دارند بخوانند.»

فستیوال از کریستینا گروزوا، کارگردان و پیتر والچانوف برای خدمات ویژه به سینما و فرهنگ کشور و همچنین دستاورهای بین المللی تجلیل کرد. فیلم اخیر آنها با عنوان «درس» که جوایز متعدد بین الملی دریافت کرده در جشنواره نمایش داده شد.

دیمو دیموف، بنیانگذار جشنواره موسیقیدان و نوازنده شناخته شده بین المللی است. شهرت او جشنواره را از مرزهای بلغارستان فراتر برد و به عنوان رویدادی با آزادمنشی هنری تثبیت کرد. او می گوید: «تنها شعاری که برای فستیوال انتخاب کردیم، آزادی بود، آزادی هنر، آزادی خلاقیت و آزادی بیان. از همان ابتدا کسانی که به هنر و فرهنگ علاقمند بودند جلو آمدند و از فضا و آزادی هنری و تبادلات فرهنگی جشنواره بهره مند شدند.»

در یک گالری در بخش قدیمی شهر، آثار گلچینی از هنرمندان در نمایش است. آثار هنرمندان منتخب در این گالری، در ارتباط با وضعیت کشورشان است که در سی سال گذشته دستخوش تغییرات مهمی بوده است.

یکی از برگزار کننده ها می گوید: «فستیوال فرصت خوبی برای معرفی و همچنین جلب توجه رسانه ها و گالری های هنری است. این قدیمی ترین و مهمترین جشنواره کشور است. رسانه ها و خبرنگاران مختلف حتی از مدتها پیش از برگزاری، درباره آن مطلب می نویسند و گزارش می دهند. به همین دلیل شرکت در این رویداد برای هنرمندان اهمیت زیادی دارد.»

در طول 10 روز، بیش از 70 برنامه هنری مختلف از موسیقی تا سینما، رقص و تئاتر در فستیوال ارائه می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟